Мікроскопічне дослідження (мазок на флору) в Кам'янець-Подільському

Лабораторне дослідження в області гінекології – важливе для діагностики та подальшого лікування захворювань статевої системи жінки, і обов’язковим аналізом є мазок на флору.

Мікроскопічне (бактеріологічне) дослідження виділень у медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський» є золотим стандартом перевірки мікрофлори статевих органів у жінки. Мазок на флору – це загальний клінічний аналіз матеріалу піхви. Мета дослідження – оцінити мікрофлору (вид і кількість бактерій) сечовипускних шляхів, шийки матки і піхви.

В нормі мікрофлору практично повністю складають лактобактерії для утворення кислого середовища і перешкоджання розмноженню патогенним бактеріям, які за нормою в невеликій кількості також містяться в мікрофлорі. Якщо рівень лактобактерій падає, у середовищі змінюється кислотність, що призводить до вагінозу, молочниці та ін.

Матеріал бере гінеколог при огляді у спеціальному кріслі. Процедура триває кілька хвилин і є безболісною.

Показання до мікроскопії

Мазок береться для діагностики стану у наступних випадках:

  • свербіння в зоні геніталій;
  • біль при сечовипусканні;
  • виділення в неменструальний період;
  • дискомфорт при статевому акті;
  • порушення циклу;
  • значне збільшення/зменшення менструальних виділень. 

Як проходить дослідження

Перед здачею мазка за 3 дні до маніпуляції слід відмовитися від статевих контактів, відмінити спринцювання, прийом гормональних, протизаплідних та ін. препаратів  (гелів, таблеток, свічок), адже активні речовини цих ліків можуть викривити результати. Також за 2 години до аналізу рекомендовано не мочитись.

Забір проводять у кріслі для гінекологічних процедур. Матеріал беруть із 3 зон: цервікальний канал, уретра і стінка піхви. Результат як правило готовий протягом 1-2 днів після процедури.

Які можуть бути результати

Є 4 варіанти результатів аналізу, які означають ступінь чистоти у мікрофлорі:

  • І ступінь – середовище кисле, спостерігається присутність епітелію у невеликій кількості;
  • ІІ ступінь – у середовищі наявна кисла реакція та є присутність великої кількості клітин епітелію, бацил, кок і лейкоцитів.
  • ІІІ ступінь – слабка лужна реакція у середовищі, а також насиченість коками бацилами і лейкоцитами.
  • ІV ступінь – слаболужна реакція, у середовищі відсутні бацили, спостерігається багато клітин-лейцитів і мала кількість епітелію.

Основний представник здорової мікрофлори – палички-лактобацили (Дедерлейна або Дедерляйна). В нормі серед інших мікроорганізмів їх доля має бути мінімум 90%. Це необхідно для підтримання у піхві бактеріальної чистоти. Зменшення кількості свідчить про порушення стану мікрофлори і ймовірність інфекційних захворювань.

В складі мікрофлори допустимо наявність малої кількості коків, дріжджів та кишкової палички. Підвищення рівня дріжджів вказує на наявність молочниці, кишкова паличка – на бактеріальний вагіноз або недостатню гігієну, а збільшення кількості коків говорить про бактеріальний вагіноз та ін. інфекційні процеси.

Присутність інших мікроорганізмів – є патологією і вказує на інфекцію. Наприклад, присутність у мазку гонокок вказує на гонорею, трихомонади є ознакою трихомонозу, а гарднерелли  свідчать про гарднерельоз (бактеріальний вагіноз). Також, крім грибків та мікроорганізмів, лаборант може оцінювати наявність слизу, епітелію та лейкоцитів, 

Норма лейкоцитів у піхві та сечовипускальному каналі становить у полі зору до 10, а в шийці матки – не більше 30. Підвищення вмісту лейкоцитів переважно означає наявність інфекції, але при виношуванні дитини їх допустима норма в видимому полі – 20-30 клітин.

Епітелій – клітини, що відшаровуються від слизових оболонок піхви і шийки матки. За нормальної ситуації переважає поверхневий епітелій небільше десятка клітин у видимому полі. Збільшення епітелію та поява нових клітин вказує на запалення. Допустима помірна кількість слизу, але його збільшення також свідчить про ризик інфекції.

Ряд гінекологічних проблем протікають майже без симптомів, болю і сторонніх виділень, але виявити приховану форму та ранню стадію захворювання можна лише при обстеженні.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки




Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом