Аналізи на гепатит B та С в Кам'янець-Подільському

Діагностика у крові вірусів гепатиту В або С необхідна у багатьох випадках. Якісне обстеження дозволяє отримати точні дані й скласти стратегію ефективного лікування.

У медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський» таке обстеження проводиться у сучасній лабораторії зі спеціальними реактивами. Результати 100% однозначні, тому на їх підставі лікар ставить точний діагноз і приймає рішення про методику лікування.

Аналізи на гепатит здають натщесерце, бажано зранку. Отримання результатів займає від 4 до 7 днів в разі повного дослідження на всі маркери.

У яких випадках слід здавати аналіз на гепатит

Аналіз на наявність вірусів гепатиту в крові обов’язковий при наступних проявах:

  • жовтий відтінок шкіри,
  • важкість у правому боці тіла;
  • темна сеча;
  • знебарвлення калу;
  • слабкість;
  • різка втрата апетиту. 

Хвороба може довго протікати безсимптомно, тому варто періодично проходити профілактичні обстеження. Особливо аналіз на гепатит В і С рекомендований для людей, які перебувають у групі ризику: мають багато татуювань та пірсингу, спадковість від матері, проходять процедури гемодіалізу, щоденно контактують з хворим на гепатит, ведуть активне статеве життя. Також існує ймовірність заразитися після стоматологічних або косметологічних процедур, якщо там не дотримувалися належного процесу стерилізації інструментів.

Аналіз крові на В-гепатит

Маркер діагностики гепатиту В – HBsAg-аналіз.  На наявність вірусу вкаже позитивний HBsAg, після чого людині ставлять діагноз хронічного вірусного гепатиту В. Але при негативному результаті не можна гарантувати відсутність вірусу, оскільки він може мати приховану форму, тому рекомендовано одночасно здати кров на лабораторні показники anti-HBs (означає, що людина має захисні антитіла, які організм виробляє після перенесеного гепатиту В або після зробленого щеплення) та anti-HBcor (виявляє гепатит, перенесений в минулому).

Негативний результат усіх маркерів свідчить про абсолютну відсутність контакту організму з вірусом. При цьому рекомендовано щеплення, що на 10 років захищає від зараження. Це важливо перед плануванням вагітності, операцією та для контактуючих із хворими.

Якщо після обстеження було виявлено HBsAg, треба зробити ПЛР-аналіз для визначення кількості, активності та генотипу вірусу.

Аналіз на С-гепатит

Діагностичний маркер гепатиту С – наявність антитіл anti-HCV. За їх присутності в аналізі треба зробити ПЛР-аналізи, щоб виявити віруси. Цей метод дозволить виявити навіть 1 вірус в клітині.

Позитивний результат аналізу ПЛР показує активність вірусного процесу, який розвивається на тлі тяжкого ураження, наприклад цирозу печінки. Тоді проводиться антивірусна терапія. Для точного плану лікування і прогнозів треба оцінити навантаження вірусу та його різновид. Від цього також залежатиме період терапії та дозування препаратів.

При наявності гепатитів В і С стан печінки оцінюється шляхом дослідження біохімії крові. Цей аналіз характеризує функції та структуру клітин органу, що заражені вірусом.

Стадія ураження (фіброзу) визначається для розробки плану лікування. Особливо це важливо при обставинах, які змушують відкласти початок лікування. Але при фіброзі 3-4 ступеня терапію треба почати негайно.

Щоб визначити ступінь фіброзу, у медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський» використовуються сучасні методи: ФіброСкан, ФіброМакс та ФіброТест. Це необхідні аналізи для дослідження гепатитів В і С. Також для уточнення рішення можуть призначити додаткові обстеження. Для пацієнтів, які хворіють на гепатит групи С і В,  патологія швидко стає хронічною, тому чим швидше будуть здані аналізи та визначиться наявність вірусу, тим успішніше буде лікування.

Вчасно проходьте обстеження на гепатит та у разі потреби розпочинайте якісне лікування!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом