Біохімічний аналіз крові в Кам'янець-Подільському

Біохімічний аналіз крові, або БхАК, є найбільш інформативним методом діагностики стану організму. З його допомогою лікар може дослідити більше 500 елементів, які відображають роботу практично усіх систем. Так, АСТ, АЛТ, білірубін покажуть стан печінки, сечовина і креатинін – визначають патології нирок, а найзручніше здати такий аналіз можна у медичному центрі «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський».

Що ще показує аналіз

Розшифровка БхАК допоможе отримати розгорнуту інформацію про метаболічні процеси (жировий, білковий, вуглеводний, мінеральний), а також:

 • рівень цукру крові – для підтвердження/спростування наявності діабету;
 • трансамінази – АлАТ і АсАТ вказують на вірогідність інфаркту і гепатиту;
 • холестерин – важливий при ризику атеросклерозу та серцево-судинних захворюваннях; 
 • вміст білка – змінюється при тяжких патологіях;
 • амілазу – елемент досліджують при підозрах панкреатиту.

Білки. Білок плазми (зокрема альбумін) вступає в реакцію з багатьма речовинами. Зниження його рівня виникає через вживання малої кількості білкових продуктів та голодування, патологіях нирок, печінки, опіках. Підвищена вміст альбумінів виникає при зневодненні.

Глобуліни (альфа/бета/гамма). Високий рівень свідчить про запалення, посилення імунітету при інфекціях, діабет, атеросклероз, інфаркт та ін. Знижений вміст глобулінів спостерігається при розладах печінки, щитовидки, виснаженні, алергії та запаленнях, а також у хворих на СНІД.

Біохімічний та загальний аналіз: у чому різниця

Обидва аналізі призначаються окремо. При загальному аналізі лікар вивчає складові крові (клітини еритроцитів, тромбоцитів і т. д.), щоб встановити наявність інфекцій чи запалень і здатність крові переносити кисень та згортатися. БхАК потрібен для дослідження якості функціонування органів та встановлення більш складних діагнозів.

Показання до здачі крові на біохімію

Показники аналізу потрібні при підозрах на низку захворювань. За відсутності симптомів або при прихованій формі хвороби відхилення можуть підтвердити наявність патології. 

Як правило аналіз призначають для вивчення стану:

 • печінки та нирок (білірубін, аланінамінотрансфераза, гамма-глутамілтрансфераза, сечовина, креатинін);
 • серцево-судинної системи (креатинкіназа, лактатдегідрогеназа тощо);
 • гормональних функцій (креатинкіназа, лактатдегідрогеназа, глюкозотолерантний тест, глюкоза, С-пептид, холестерин, тригліцериди)
 • опорно-рухового апарату;
 • електролітного балансу організму (рівень мінералів);
 • ШКТ (альфа – амілаза тощо).

Також біохімічний аналіз необхідний для відстеження перебігу вагітності і контролю хронічних захворювань: онкології, панкреатиту, цирозу, діабету та ін.

Як проходить процедура

Для аналізу беруть кров із вени. Бажано прийти зранку натще. Особливості підготовки залежать від вмісту елементів, які треба дослідити. Загалом за 3 дні до здачі рекомендовано виключити фізичні навантаження, не вживати алкоголь, відмінити прийом сечогінних та не їсти 12 годин.

Результати надаються у формі чисел, які показують рівень вмісту кожного компонента. Дані співставляються з нормативними показниками, залежно від статі, віку, загального стану організму. Якщо досліджується перебіг хвороби, показники порывнюються з попередніми результатами.

Як часто робити біохімічний аналіз крові

Лікарі медичного центру «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський» рекомендують проходити біохімічне дослідження крові раз на рік з метою контролю та раннього виявлення патологій.

БхАК допомагає встановити точний діагноз, але оцінити і правильно розшифрувати показники аналізу може лише лікар, який знає симптоматику та історію хвороби пацієнта, тому не забувайте вчасно проходити обстеження, яке покаже розгорнуту інформацію про стан вашого здоров’я!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом