Чому ВАРТО звернутися САМЕ в "Оксфорд Медікал Кам‘янець-Подільський”?
Аналіз на трийодтиронін загальний (Т3) – лабораторне дослідження, що вимірює рівень зв’язаної і вільної фракції гормону в крові.
Трийодтиронін – є гормоном щитоподібної залози, що регулює енергетичний обмін, метаболічні процеси, статеві функції, роботу дихальної системи, серця і судин. Т3 синтезується у щитовидці, а також в печінці та нирках. Одна його частина зв’язана білками в крові, а 1% має вільну форму. Саме ця частина має високу активність (у 5 разів вище, ніж Т4), за допомогою якої виробляються білки, статеві гормони та вітамін А. Також вільний Т3 контролює розвиток дитячої НС, ріст скелету і тканин, процеси катаболізму та ліполіза, моторність кишківника. Вільний Т3 важливий для підсилення дії соматотропіну та інсуліну.
Як правило таке обстеження призначає ендокринолог, але, враховуючи, що від рівня гормонів щитоподібної залози залежить стан багатьох систем організму, дослідження іноді таке дослідження рекомендує і терапевт.
Аналіз на трийодтиронін загальний призначається ендокринологом у наступних випадках:
Терапевт відправляє пацієнта на аналіз Т3 при наступних симптомах:
Референтні значення трийодтироніну вимірюються в пікомолях на літр крові, граничні межі – від 4 до 8,3.
Підвищений рівень Т3 (понад 8,3) свідчить про тиреоїдні патології (тиреотоксикоз, ендемічний і токсичний тип зобу, захворювання Грейвса, аденома щитовидки, резистентність до гормонів, а також онкологія залози) і ураження ін. органів (при нефротичному синдромі, тяжких патологій нирок, при гемодіалізі).
Прийом комбінованих контрацептивів, гормону естрогену та препаратів, що містять літій, антитиреоїдні ліки та рифампіцин теж провокують зростання трийодтироніну. Також Т3 зростає при йододефіциті.
Зниження рівня гормону Т3 (менше 4 пммоль) спричиняють такі дисфункції щитовидки, як тиреоїдит, гіпотиреоз й ін. захворювання органів: цироз, недостатність нирок, прееклампсія та ін. Низький рівень спостерігається у пацієнтів, які перенесли тяжкі хвороби й знаходяться на стадії одужання та реабілітуються після хірургічних втручань.
Крім цього, Т3 знижують прийом аспірину, фуросеміду та андрогенних препаратів, а також нестача білку в раціоні. В період вагітності концентрація Т3 в організмі майбутньої мами збільшується, а з віком продукування гормону знижується.
Для максимально правдивого результату важлива підготовка. За місяць до аналізу треба відмінити прийом гормонів (які дозволить лікар), за кілька діб – не вживати йодовані препарати. Також за 1 день до здачі крові протипоказані нервування та інтенсивні спортивні вправи.
Кров слід здавати натщесерце, і бажано до проведення інструментальних досліджень щитовидки (наприклад, УЗД). Для аналізу беруть кров з вени, а результати будуть готові протягом 1 дня. Процедура триває кілька хвилин і не завдає болю пацієнту.
Заздалегідь записуйтеся на консультацію до медичного центру «Оксфорд Медікал Кам’янець-подільський» при ознаках, які можуть свідчити про гормональні порушення. Проходьте періодичні дослідження та дбайте про власне здоров’я!
Акції
вул. Князів Коріатовичів, 25Б
телефон:
0 800 30 06 36
показати - Viber,Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом