Лікування дифузного токсичного зобу в Кам'янець-Подільському

Дифузний токсичний зоб (ДТЗ), який також називають Базедовою хворобою – це захворювання, при якому щитовидна залоза збільшується в розмірах і виділяє надмірну кількість гормонів, що веде до розвитку тиреотоксикозу.

Що спричиняє ДТЗ

Базедова хвороба виникає в результаті порушень роботи імунітету. Система починає синтезувати антитіла до ТТГ-рецептора, які діють проти щитовидки хворого. Вони провокують збільшення розмірів та активності залози, яка виробляє надлишок гормонів, призводячи до тиреотоксикозу (отруєння гормоном). Тобто патологія має аутоімунну природу і часто має генетичну природу, передаючись у спадок від кровних родичів.

Зовнішні провокуючі чинники – запущені інфекції, хронічний стрес, прийом окремих медикаментів та надлишок йоду в організмі.

Базедова хвороба небезпечна численними ускладненнями, що проявляються на роботі багатьох органів і систем. Серед них порушення ЦНС, серцево-судинні патології (розвиток тереотоксичного серця), розлади ШКТ, параліч м'язів, настання тиреотоксичного кризу. Тож при виявленні подай підозри на захворювання, негайно записуйтеся до ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському для якомога скорішої діагностики та призначення індивідуального лікування.

Симптоматика Базедової хвороби

Ознаки – специфічні, тому хворі часто діагностують її самостійно. Пітливість, жар, аритмія з тахікардією до 130 уд./хв, втомлюваність, роздратованість, різка втрата ваги, що супроводжується збільшенням очей – очевидні прояви ДТЗ. Додатково спостерігається ламкість волосся і нігтів, діарея, підвищення АТ, порушений вуглеводний обмін.

У легкій формі хвороба проявляється неврологічними патологіями і тахікардією. На 2-й стадії ДТЗ втрачається вага і розвивається аритмія. На останній стадії організм майже повністю виснажується, виникають серйозні збої в серці, печінці і нирках.

Діагностика

Тривалий перебіг патології дуже змінює хворого, що відразу проявляється на діагностиці: витрішкуватість, специфічна вимова, перепади настрою, високі цифри тиску і ЧСС. Проте для уточнення причини та саме діагнозу, призначають певні дослідження:

  • аналіз крові на ТТГ, Т3/Т4;
  • антитіла до ТТГ-рецепторів і тиреоглобуліну;
  • УЗД щитовидки, серця, ЦНС, печінки, наднирників;
  • біопсію тканин залози.

На основі результатів обстеження лікар складає індивідуальний план лікування залежно від стадії розвитку, клінічної картини і загального стану хворого.

Способи лікування ДТЗ

Традиційно проводиться консервативна терапія, що передбачає прийом тиреостатичних препаратів в чітко визначеній дозі. Вони мають тривалу дію і знижують посилене вироблення гормонів щитовидки. Також рекомендовано зменшити споживання продуктів з вмістом йоду від якого синтезуються гормони щитовидки.

Медикаментозне лікування хвороби може тривати до півтора року. Далі прийом ліків припиняють і досліджують кров на гормони. Майже у половини хворих після відміни настає ремісія. Але якщо з часом стан знову погіршується або консервативне лікування не дало ефекту, застосовують оперативне втручання.

У тяжких випадках ДТЗ лікують хірургічно, проводячи тиреоїдектомію (повністю видаляють залозу). Але оскільки це призводить до постопераційного гіпотиреозу, такий метод застосовують лише при алергії на препарати.

Великі розміри зоба також є показанням до видалення, і якщо алергія на препарати відсутня – перед операцією проводять гормональну компенсацію, щоб не стався тиреотоксичний криз.

В окремих випадках застосовують радіоактивний йод. Такий спосіб неінвазивний, ефективний при тиреотоксикозі. Але таке лікування протипоказано вагітним та годуючим жінкам.

Своєчасне і коректне лікування ДТЗ дозволить запобігти ускладненням захворювання. Записуйтеся на прийом до професійного ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському та отримайте якісну терапію і повернення до здорового життя!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки




Крістіна 11-03-2024 Звернулась до лікаря-ендокринолога .Дуже була задоволена консультацією. Все дуже швидко, зрозуміло.

відділення: Ендокринологія

Вікторія 10-03-2024 Лікар, яка підібрала терапію при АІТ, яка повернула мене до нормального стану. Великою перевагою є навик лікаря ще й в УЗД, який під час прийому одночасно можливо провести. Добре, що в клініці працюють найкращі спеціалісти!

відділення: Ендокринологія

Олена 27-02-2024 Чудовий, чуйний лікар! Марина Володимирівна дякую за ваш професіоналізм.

відділення: Ендокринологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом