Лікування діабетичної нейропатії в Кам'янець-Подільському

Діабетична нейропатія є ускладненим результатом розладів метаболізму у периферичній нервовій системі, що спричиняє зміну їх структури і втрату функцій.

Зазвичай патологія проявляється у хворих на цукровий діабет протягом 15 років, але ДН зустрічаються і у пацієнтів, які захворіли діабетом нещодавно.

ЦД – вкрай небезпечна, адже вона вражає периферичну НС, тому в жодному разі не зволікайте з відвідуванням кваліфікованого ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському!

Особливості діабетичної нейропатії

Вирізняють кілька типів і ознак захворювання.

Больова нейропатія (сенсорно-моторна) – спотворює відчуття по ходу нервів периферичної системи, проявляється болем і судомами, втратою чутливості, м’язовою слабкістю. При цьому ознаки виникають незалежно від навантажень і часто – вночі.

Автономна – при цій формі посилюється потовиділення, набрякають кінцівки, виникає диспепсія (закрепи/діареї), у чоловіків порушується потенція, у жінок – настає ригідність.

«Безсимптомний» тип ДН можна помітити через різкі стрибки тиску, зміни розмірів зіниць, розлади сечовипускання, серцеві порушення.

Ураження НС при діабетичній нейропатії виникає під впливом усіх факторів. Основним елемент – хронічна гіперглікемія. Через неї активізується альдозоредуктаза, що провокує накопичення в нервових тканинах продуктів метаболізму (фруктози, глюкози і т. д.).

Одночасно падає міоінозитол, у тканині затримуються солі, блокується функція Na-каналів. Це викликає кисневе голодування (гіпоксію) і може призвести до смерті. Тому, маючи цукровий діабет і підозри на появу діабетичної нейропатії, варто негайно звернутися до ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському і почати корекцію цього стану.

Діагностика ДН

Обстеженням хворого і усуненням патології займається в першу чергу ендокринолог, за необхідності підключається невропатолог. Після первинної консультації і огляду хворий проходить тести на чутливість і симетричність прояву рефлексів сухожиль. В ході лікування важливо профілактувати розвиток полінейропатії на тлі діабету, для чого потрібен суворий медичний контроль.

Оцінюється результат раніше призначеної терапії цукрового діабету (досягнення компенсації гіперглікемії), після чого можна проводити полегшення та усунення симптоматики.

Далі ендокринолог вивчає особливості порушень і роботі ін. систем. При патологіях ШКТ додатково необхідний огляд у гастроентеролога. Призначається лікувальна дієта і прийом симптоматичних ліків, при серцево-судинних розладах пацієнта відправляють на УЗД і ЕКГ, УЗД, а також консультацію кардіолога. Якщо діабет дав ускладнення на сечостатеву систему, треба здати відповідні аналізи сечі і пройти огляд уролога.

Особливості лікування

Ретельна увага в ході лікування приділяється контролю рівня цукру в крові, зниженню зайвої ваги пацієнта, налагодженню коректного режиму і раціону харчування, включення регулярних фізичних справ та підтримка норми АТ.

Медикаментозна терапія передбачає використання препараті з альфа-ліпоєвою кислотою, знеболювальних. Також додають нейротропні вітаміни. Для зняття болю призначають трициклічні антидепресанти, місцеві мазі з капсаїцином.

Альфа-ліпоєва кислота також показала ефективність у лікуванні ДН. Ця речовина каталізує енергетичний обмін, що пояснюється її коензимною функцією відносно основних ферментів в циклі Кребса. Кислота активує ферменти мітохондрій, протидіючи втратам енергії, яка відбувається при діабеті. Так глюкоза окислюється швидше, кетогенез і глюконеогенез гальмуються, що захищає організм від різкого підвищення цукру в крові. Також антиоксиданті властивості альфа-ліпоєвої кислоти запобігають пошкодженню клітин радикалами вільного типу.

Діабетична нейропатія підступна випадками збіднення ознак гіпоглікемії, тож хворий може не встигнути відреагувати на небезпеку коми! Тому в будь-якому випадку при перших ознаках ДН терміново звертайтеся до ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Крістіна 11-03-2024 Звернулась до лікаря-ендокринолога .Дуже була задоволена консультацією. Все дуже швидко, зрозуміло.

відділення: Ендокринологія

Вікторія 10-03-2024 Лікар, яка підібрала терапію при АІТ, яка повернула мене до нормального стану. Великою перевагою є навик лікаря ще й в УЗД, який під час прийому одночасно можливо провести. Добре, що в клініці працюють найкращі спеціалісти!

відділення: Ендокринологія

Олена 27-02-2024 Чудовий, чуйний лікар! Марина Володимирівна дякую за ваш професіоналізм.

відділення: Ендокринологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом