Лікування нецукрового діабету в Кам'янець-Подільському

Нецукровий діабет – патологія хронічної форми, що проявляється у нестачі вазопресину. Це гормон, спрямований на коректне виведення і утримання в організмі рідини.

Часте сечовипускання, постійна спрага – вкрай небезпечні і яскраві симптоми, що вказують на розвиток нецукрового діабету і потребують термінового відвідування лікаря-ендокринолога.

Як проявляється патологія

Зазвичай патологія розвивається раптово, а відрізнити діабет від циститу можна за появою нервозності, підвищеній втомлюваності і порушенням сну. У дітей хвороба проявляються енурезом з подальшому затримкою росту.

Нецукровий діабет може ускладнитися на будь-якому етапі. Патологія викликає падіння тиску, згущення крові, а головне – дегідратацію з виходом не тільки сечі, а й важливих електролітів і солей, що в подальшому не відновлюються. Тому потрібна негайна консультація ендокринолога, комплексне обстеження та призначення лікування.

Чому розвивається нецукровий діабет

У деяких випадках причини досі не встановлені. Хвороба може мати спадкові причини, при стражданні на неї кількох людей за кілька поколінь постіль.

Також хворобу можуть спричинити ряд факторів:

  • захворювання гіпоталамуса;
  • операції голови, ЧМТ і запалення мозку;
  • аутоімунні патології;
  • запалення нирок та препарати, що провокують недостатність органу;
  • полікістоз;
  • порушення балансу калію крові.

При наявності хоча б одного пункту не ризикуйте та зверніться до ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському.

Як діагностують нецукровий діабет

Очевидні прояви захворювання виявляють через невгамовну спрагу і часте сечовипускання, що ендокринолог може дізнатися на етапі опитування. Для підтвердження і перевірки точної кількості сечовипускань і щільності сечі на день проходять пробу Зимницькеого.

Ін. методами обстеження, що допомагають встановити причини патології, є такі:

  • аналіз крові на рівень глюкози і Na+;
  • УЗД нирок;
  • рентгенографія, МРТ/КТ черепа.

У літніх пацієнтів слід терміново виключити вірогідність новоутворення в гіпоталамо-гіпофізарній області мозку.

Особливості лікування

Нецукровий діабет вимагає індивідуального плану лікування для кожного пацієнта. При коректному лікуванні у спеціаліста наступає швидке полегшення симптомів, і людина одужує без ускладнень.

Якщо хвороба виникла в результаті ін. патологій, нецукровий діабет лікується медикаментозно. В основному застосовують терапію десмопресином (аналог вазопресину). Метод дозволяє хворому швидко відновитися і вести звичне життя. Препарат випускається у форматі спрею, пігулок і крапель. Настання антидіуретичного ефекту фіксується через 15 хв. і зберігається до 8-12 год.

Ендокринолог додатково призначає діуретики, що зберігають рівень калію, та інгібітори простагландинів. Паралельно лікар направляє хворого на консультацію до дієтолога. Пацієнт має дотримуватися призначеної дієти зі збалансованим рівнем БЖУ, вітамінів та мінералів. Білків має бути менше, ніж вуглеводів і жирів. Також важливо контролювати кількість рідини, обмежити споживання кофеїну, солі та алкоголю. При травмах черепа проводиться консультація у хірурга.

Основні профілактичні рекомендації фахівця – спостереження за питним режимом і кількістю сечовипускань протягом дня.

При дотриманні всіх рекомендацій лікування нецукрового діабету проходить успішно. Грамотне лікування у медичному центрі «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському під наглядом ендокринолога допоможе в короткий час отримати позитивний результат. Своєчасний запис на прийом – гарантія відновлення гарного самопочуття і попередження ускладнень!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Крістіна 11-03-2024 Звернулась до лікаря-ендокринолога .Дуже була задоволена консультацією. Все дуже швидко, зрозуміло.

відділення: Ендокринологія

Вікторія 10-03-2024 Лікар, яка підібрала терапію при АІТ, яка повернула мене до нормального стану. Великою перевагою є навик лікаря ще й в УЗД, який під час прийому одночасно можливо провести. Добре, що в клініці працюють найкращі спеціалісти!

відділення: Ендокринологія

Олена 27-02-2024 Чудовий, чуйний лікар! Марина Володимирівна дякую за ваш професіоналізм.

відділення: Ендокринологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом