Лікування гіперпаратиреозу в Кам'янець-Подільському


Гіперпаратиреоз є захворюванням, що проявляється у посиленій секреції гормону прищитоподібних залоз (паратгормону) і підвищення кальцію у крові. ПТГ мобілізує фосфор і кальцій із кісток, через що при їх надлишку в крові виникає дистрофія кісток та остеопороз. Також при гіперкальціємії виникають ураження нирок та кровоносних судин.

Часта причина виникнення патології – доброякісне новоутворення та збільшення залоз (гіперплазія). Більш рідкісна причина – рак. Також у групі ризику знаходяться жінки і люди, у яких спостерігається рахіт, недостатність нирок, гіповітаміноз D, які приймають препарати з літієм, а також пацієнти похилого віку та зі спадковістю.

Типи гіперпаратиреозу

Залежно від етіології, існує первинний, вторинний і третинний гіперпаратиреоз. Первинний виникає через появу пухлин прищитоподібних залоз (карциноми, аденоми), при неоплазіях та гіперплазії залоз. Вторинний тип – результат хвороб нирок та печінки, порушення засвоєння кальцію, нестача вітаміну D, а у випадку третинної форми додається гіперплазія залоз.

Ознаки хвороби

Часто гіперпаратиреоз протікає повільно та майже безсимптомно. Скарги є загальними: слабкість, втрата ваги, лабільність НС, часте сечовипускання, закреп, високий тиск тощо.

Патологія небезпечна для серцево-судинної системи. У хворого виникають болі, розвивається аритмія, зниження ЧСС, артеріальна гіпертензія. В тяжких випадках – кальцинозу піддається міокард, клапани і коронарні судини.

Гіперпаратиреоз ускладнює роботу ШКТ: виникає виразка шлунку, 12-палої кишки, рефлюкс та ін. Проявляються негативні ознаки і з боку опорно-рухового апарату: кісти, остеопороз, деформації кісток. На останніх стадіях відбуваються часті та множинні переломи, викривлення, змінюється форма черепа.

Також може виникнути гіперкальціємічний криз, при якому страждає нервова система. Проявляються симптоми дратівливості, психозів, плаксивості, порушень пам’яті.

Якщо не почати лікування первинного гіперпаратиреозу, він переходить у вторинну і третинну форму. Несвоєчасне виявлення хвороб ПЩЗ є причиною появи ускладнень, які загрожують ранньою інвалідизацією та летальним наслідком.

Обстеження і методи лікування

Захворювання складно діагностувати на ранніх етапах розвитку через слабку вираженість симптомів. Наявність гіперпаратиреозу підтверджується за результатами обстежень (аналіз рівня фосфору і кальцію в сечі та крові, лужна фосфатаза, остеокальцин, рівень паратгормону), а також УЗД та рентген.

Гіперпаратиреоз лікують залежно від причин його виникнення.

Медикаментозна терапія застосовується для коригування кальцію крові. Ендокринолог призначає кальційміметики та препарати, що блокують продукування ПТГ. В комплексі лікар призначає лікування супутніх захворювань, які є причиною гіперпаратиреозу.

При аденомі залоз пацієнту показана операція. Саме хірургічний метод є основним у лікуванні  гіперпаратиреозу. Проводиться видалення однієї або кількох збільшених залоз. При цьому в період реабілітації треба спостерігати за станом хворого. Якщо рівень кальцію знижується дуже стрімко, можуть виникнути судоми, тому для хворого на певний час призначають препаратів з вмістом кальцію на вітамін D.

Профілактичні заходи

Щоб тримати рівень кальцію в нормі, варто пити достатньо води, відмовитися від шкідливих звичок та мати регулярні фізичні навантаження. Також слід уникати прийому певних діуретиків (тіазидів). При схильності до захворювання варто регулярно проходити обстеження та слідкувати за дозами вживаного кальцію (до 1200 мг) і вітаміну D (до 600 м.о.)

Навіть при простій підозрі на ендокринну недугу негайно записуйтеся на обстеження до медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському та при необхідності розпочинайте лікування!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-ендокринолог: Реброва Марина Володимирівна
Лікар-ендокринолог: Реброва Марина Володимирівна
Реброва Марина ВолодимирівнаЛікар-ендокринолог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

Член асоціації ендокринологів України

✔1994 -2000 навчалася в Дніпровській медичній академії, за спеціальністю Лікувальна справа ✔2000 -2001 Інтернатура за спеціальністю Терапія 

✔У 2005 році атестована за спеціальністю Ендокринологія ДЗ " ЗМАПО МОЗ України" 

✔У 2010 році Атестована за спеціальністю Ультразвукова діагностика (повторно 2020 рік) ДЗ "ЗМАПО МОЗ України"

 ✔З 2018 року - Лікар вищої категорії (Атестована у м. Київ)


Після закінчення Дніпровської медичної академії працювала лікарем ендокринологом у СМСЧ-6 м.Дніпро до 2020 року, з 2020 року у відділенні ендокринної терапії в Обласній лікарні ім.Мечникова м. Дніпро. У 2023 році, за сімейними обставинами, переїхала до Камʼянець-Подільського, де працює у Центральній Районній лікарні м.Камʼянець-Подільський, де приймає профільних хворих амбулаторно та лікує у стаціонарі. Приймає у приватних клініках м. Камʼянець-Подільський. 


За останній рік в рамках безперервного професійного розвитку пройдено (загальна кількість балів - 110): 

1. Науково-освітній проект «Школа ендокринолога» ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин» м.Київ 13.06.23-17.06.23 

2. Науково-освітній проект «Школа ендокринолога» ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин» м.Київ 05.09.23-09.09.23 

3. Науково-практична конференція «Ендокринні порушення у дорослих та дітей» «Школа інноваційної медицини» м.Київ 19.09.23 

4. Науково-практична конференція «Актуальні питання ендокринології та ендокринної хірургії» УНПЦ Ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів м.Київ 28.09.23-29.09.23 

5. Майстер-клас «Коморбідний ревматологічний пацієнт з ендокринною патологією» «Школа інноваційної медицини» м.Київ 20.11.23 

6. Науково-практична конференція «Нефрологічні та урологічні захворювання у пацієнтів з ендокринною патологією: не доводити до межі» «Школа інноваційної медицини» м.Київ 31.10.23 

7. Майстер-клас «Case challenge. Больова діабетична нейропатія» «Школа інноваційної медицини» м.Київ 06.11.23 8. Науково-освітній проект «Школа ендокринолога» ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин» м.Київ 14.11.23-18.11.23 

9. Семінар «Case challenge. У пошуках парадигми метаболічний синдром та артеріальна гіпертензія» «Школа інноваційної медицини» м.Київ 27.09.23


показати повний текст
послуги Відділення ЕндокринологіяЦіна
Первинна консультація ендокринолога 450.00 грн
Повторна консультація ендокринолога 400.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Крістіна 11-03-2024 Звернулась до лікаря-ендокринолога .Дуже була задоволена консультацією. Все дуже швидко, зрозуміло.

відділення: Ендокринологія

Вікторія 10-03-2024 Лікар, яка підібрала терапію при АІТ, яка повернула мене до нормального стану. Великою перевагою є навик лікаря ще й в УЗД, який під час прийому одночасно можливо провести. Добре, що в клініці працюють найкращі спеціалісти!

відділення: Ендокринологія

Олена 27-02-2024 Чудовий, чуйний лікар! Марина Володимирівна дякую за ваш професіоналізм.

відділення: Ендокринологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом