Лікування хвороби Іценка-Кушинга в Кам'янець-Подільському

Хвороба Іценка-Кушинга є рідкісним порушенням регуляції роботи гіпоталамуса і гіпофіза, пов'язаного з надлишком адренокортикотропного гормону і збільшенням розмірів наднирників через посилену секрецію кортикостероїдів.

Патологію може спровокувати нервовий стрес прийом стероїдів, різка втрата ваги, отруєння алкоголем та ін. чинники. Також хвороба проявляється через патологічні зміни в роботі гіпофіза, через операції, запалення головного мозку, пухлини гіпофіза. У жінок патологія може розвинутися після пологів або при клімаксі, а у підлітків – в період статевого дозрівання.

Якщо не почати лікувати хворобу, розвиваються ускладнення з боку усіх органів: множинні виразки шлунку, дистрофія, ламкість кісток, пневмонія, гіпертензія та ін. Тому не зволікайте в походом до ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському та записуйтеся на прийом, щоб почати лікування якомога раніше.

Ознаки хвороби Іценка-Кушинга

Вони достатньо чіткі, щоб спеціаліст поставив діагноз вже під час першого візиту пацієнта. При цьому для уточнення та виявлення причини, яка спровокувала патологію призначають лабораторне обстеження.

До переліку симптомів відносяться: артеріальна гіпертензія, ожиріння за кушингоїдним типом (відкладення жиру на обличчі, руках, плечах, шиї при худощавих кінцівках) та поява червоних стриїв і виражених капілярів, остеопороз, когнітивні порушення і депресія. З боку серцево-судинної системи патологія проявляється серцевою недостатністю, спазмом коронарних судин тощо.

Діагностика хвороби Іценка-Кушинга

Фахівець призначає індивідуальне обстеження для кожного випадку. При первинній консультації ендокринолог збирає анамнез, оглядає і пальпує уражені хворобою зони.

До методів лабораторної діагностики відносяться: загальні аналізи сечі/крові, біохімія на електроліти, рівень кортизолу та АКТГ, ЕКГ, УЗД наднирників.

КТ/МРТ гіпофіза, рентген, що дозволяє виявити наявність, розташування і розміри пухлини, а також його добро/злоякісну природу. Паралельно може призначатися огляд у гастроентеролога, кардіолога, невролога.

Особливості лікування

Зазвичай хвороба Іценко-Кушинга лікується консервативно. Симптоматичне лікування спрямоване на корекцію роботи серцево-судинної системи, ЦНС, збалансовування кальцію тощо. Також показана базова терапія, що має знизити і блокувати у крові рівень кортикоїдів. Її проводять на початковій стадії захворювання та перед хірургічним втручанням.

Доповненням є седативні ліки, антидепресанти, вітаміни, препарати від високого тиску, остеопорозу. При підвищеному цукрі в крові показана терапія для його зниження.

Променеве лікування (рентгено-/протонотерапію) гіпофіза проводять для зниження продукції гормонів. В результаті має стабілізуватись тиск, вага і цикл у жінок і зміцнити кісткова тканина.

Оперативне втручання передбачає видалення наднирників (адреналектомія) і гормонозамісна терапія мінералами і глюкокортикоїдами показана в найтяжчих випадках. Наприклад, при аденомі проводять резекцію за допомогою ендоскопа. Метод ефективний при невеликих пухлинах.

Профілактика ХІК

Головна задача – своєчасно виявити ознаки захворювання, це підвищує шанси на безопераційне лікування. Важливим моментом є регулярне спостереження в ендокринолога та фахівців супутніх патологій захворювання.

В ході лікування пацієнтам категорично заборонене фізичне та психоемоційне перевантаження та активні тренування, робота у нічні зміни. Також слід берегти себе від інтоксикацій і отруєнь, інфекцій та черепно-мозкових травм.

Для усіх, хто переніс хворобу Іценко-Кушинга, варто пам'ятати про повторне обстеження через півроку після основної терапії. У випадку стійкої ремісії обстеження слід проходити щороку, для виключення рецидиву.

Попередити стрімкий розвиток і тяжкі ускладнення патології можливо. Для цього своєчасно звертайтесь по допомогу до ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, який призначить комплексне обстеження і розробить індивідуальний план лікування.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки




Крістіна 11-03-2024 Звернулась до лікаря-ендокринолога .Дуже була задоволена консультацією. Все дуже швидко, зрозуміло.

відділення: Ендокринологія

Вікторія 10-03-2024 Лікар, яка підібрала терапію при АІТ, яка повернула мене до нормального стану. Великою перевагою є навик лікаря ще й в УЗД, який під час прийому одночасно можливо провести. Добре, що в клініці працюють найкращі спеціалісти!

відділення: Ендокринологія

Олена 27-02-2024 Чудовий, чуйний лікар! Марина Володимирівна дякую за ваш професіоналізм.

відділення: Ендокринологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом