Чому ВАРТО звернутися САМЕ в "Оксфорд Медікал Кам‘янець-Подільський”?
Синдром гіперпролактинемії – ендокринологічна патологія, для якої характерні прояви гірсутизму, статеві розлади, порушення лібідо і галакторея.
Як правило, гіперпролактинемія – це жіноче захворювання у осіб 25-40 років, проте її можуть діагностувати і у чоловіків.
Незалежно від походження синдром гіперпролактинемії супроводжується безпліддям, галактореєю та гіпогонадизмом, які можуть протікати безсимптомно, але якщо довго залишати проблему без терапії або займатися самолікуванням, є ризик виникнення гіперплазії гіпофіза, який імітуватиме пухлину. Тому при ознаках патології варто записатися до ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському. За допомогою спеціаліста ви отримаєте повне обстеження і коректне лікування.
Синдром гіперпролактинемії буває первинним (есенціальним) і вторинним (ускладненим).
В першому випадку гіперпролактинемія пов’язана з порушеннями функціонального або структурного характеру – появою новоутворень, травмою кісток турецького сідла, синдромом «порожнього сідла», опроміненням тощо.
Вторинна хвороба розвивається на тлі набутих хвороб щитовидки, наднирників, при полікістозі яєчників. Гіперпролактинемію посилює паління і прийом ліків, зокрема – бутирофенонів, метоклопраміду, фенотіазинів,, рісперидону та ін. Також хворобу провокують нейролептики. Так стається через антидофамінову дію препаратів.
Синдром гіперпролактинемії з’являється через ниркову недостатність – порушення розпаду пролактину і розладом регуляції його рівня.
Симптоми у жінок і чоловіків – різна. У жінок синдром проявляється через збільшення молочних залоз і галакторею поза періодом лактації, порушення роботи статевої системи, зниження лібідо, гірсутизм («чоловіче» оволосіння), депресія, мігрені тощо.
У чоловіків про хворобу свідчать ознаки фемінізації: збільшення грудей, тонкий голосу, зниження кількості сперми, виникнення пухлини гіпофіза.
Діагностика для пацієнта проводиться комплексно через велику кількість факторів, які спричиняють проблему. Після первинного огляду та збору анамнезу ендокринолог призначає обстеження:
Додатково необхідні консультація та огляд гінеколога, а при аденомі гіпофіза – окуліста.
За результатами обстежень фахівець складає індивідуальний курс терапії. Якщо синдром гіперпролактинемії спричинила доброякісна пухлина, то пацієнта можна вилікувати без хірургічного втручання. Спеціаліст запропонує консервативний метод і призначить дофамінергічні агоністи, які допомагають зменшити пухлину або зупинити її ріст. Щоб знизити рівень пролактину, використовують похідні ерголіну та ін. препарати.
Синдром гіперпролактинемії і розростання гіпофіза через розлади щитовидки можна усунути застосуванням L-тироксина. У складних випадках, коли пухлина призводить до порушення зору, може застосовуватися хірургічний або променевий метод.
Синдром гіперпролактинемії – поширене явище серед жінок. Лікування хвороби стає особливо актуальним при плануванні сім’ї, тому рекомендуємо регулярно перевірятися на рівень гормонів, зокрема пролактину, та проходити огляди ендокринолога, щоб вчасно виявити відхилення і почати лікування на перших етапах розвитку.
Звертайтеся до спеціаліста медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському за професійною консультацією, обстеженням і терапевтичною допомогою!
відділення: Ендокринологія
відділення: Ендокринологія
відділення: Ендокринологія
Акції
вул. Князів Коріатовичів, 25Б
телефон:
0 800 30 06 36
показати - Viber,Telegram
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом