Лікування синдрому гіперпролактинемії в Кам'янець-Подільському

Синдром гіперпролактинемії – ендокринологічна патологія, для якої характерні прояви гірсутизму, статеві розлади, порушення лібідо і галакторея.

Як правило, гіперпролактинемія – це жіноче захворювання у осіб 25-40 років, проте її можуть діагностувати і у чоловіків.

Незалежно від походження синдром гіперпролактинемії супроводжується безпліддям, галактореєю та гіпогонадизмом, які можуть протікати безсимптомно, але якщо довго залишати проблему без терапії або займатися самолікуванням, є ризик виникнення гіперплазії гіпофіза, який імітуватиме пухлину. Тому при ознаках патології варто записатися до ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському. За допомогою спеціаліста ви отримаєте повне обстеження і коректне лікування.

Чому виникає гіперпролактинемія

Синдром гіперпролактинемії буває первинним (есенціальним) і вторинним (ускладненим).

В першому випадку гіперпролактинемія пов’язана з порушеннями функціонального або структурного характеру – появою новоутворень, травмою кісток турецького сідла, синдромом «порожнього сідла», опроміненням тощо.

Вторинна хвороба розвивається на тлі набутих хвороб щитовидки, наднирників, при полікістозі яєчників. Гіперпролактинемію посилює паління і прийом ліків, зокрема – бутирофенонів, метоклопраміду, фенотіазинів,, рісперидону та ін. Також хворобу провокують нейролептики. Так стається через антидофамінову дію препаратів.

Синдром гіперпролактинемії з’являється через ниркову недостатність – порушення розпаду пролактину і розладом регуляції його рівня.

Прояви хвороби

Симптоми у жінок і чоловіків – різна. У жінок синдром проявляється через збільшення молочних залоз і галакторею поза періодом лактації, порушення роботи статевої системи, зниження лібідо, гірсутизм («чоловіче» оволосіння), депресія, мігрені тощо.

У чоловіків про хворобу свідчать ознаки фемінізації: збільшення грудей, тонкий голосу, зниження кількості сперми, виникнення пухлини гіпофіза.

Методи виявлення гіперпролактинемії

Діагностика для пацієнта проводиться комплексно через велику кількість факторів, які спричиняють проблему. Після первинного огляду та збору анамнезу ендокринолог призначає обстеження:

  • аналіз крові на рівень пролактину (натще при різних фазах циклу);
  • добовий ритм пролактину;
  • аналіз на гормони щитовидки (ТТГ/Т3/Т4,);
  • УЗД щитовидки;
  • рентген, КТ, МРТ черепа;
  • УЗД яєчників/ін. статевих органів;
  • вивчення обмінної функції печінки й нирок.

Додатково необхідні консультація та огляд гінеколога, а при аденомі гіпофіза – окуліста.

Лікувальні методи

За результатами обстежень фахівець складає індивідуальний курс терапії. Якщо синдром гіперпролактинемії спричинила доброякісна пухлина, то пацієнта можна вилікувати без хірургічного втручання. Спеціаліст запропонує консервативний метод і призначить дофамінергічні агоністи, які допомагають зменшити пухлину або зупинити її ріст. Щоб знизити рівень пролактину, використовують похідні ерголіну та ін. препарати.

Синдром гіперпролактинемії і розростання гіпофіза через розлади щитовидки можна усунути застосуванням L-тироксина. У складних випадках, коли пухлина призводить до порушення зору, може застосовуватися хірургічний або променевий метод.

Синдром гіперпролактинемії – поширене явище серед жінок. Лікування хвороби стає особливо актуальним при плануванні сім’ї, тому рекомендуємо регулярно перевірятися на рівень гормонів, зокрема пролактину, та проходити огляди ендокринолога, щоб вчасно виявити відхилення і почати лікування на перших етапах розвитку.

Звертайтеся до спеціаліста медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському за професійною консультацією, обстеженням і терапевтичною допомогою!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Крістіна 11-03-2024 Звернулась до лікаря-ендокринолога .Дуже була задоволена консультацією. Все дуже швидко, зрозуміло.

відділення: Ендокринологія

Вікторія 10-03-2024 Лікар, яка підібрала терапію при АІТ, яка повернула мене до нормального стану. Великою перевагою є навик лікаря ще й в УЗД, який під час прийому одночасно можливо провести. Добре, що в клініці працюють найкращі спеціалісти!

відділення: Ендокринологія

Олена 27-02-2024 Чудовий, чуйний лікар! Марина Володимирівна дякую за ваш професіоналізм.

відділення: Ендокринологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом