Лікування вузлового зобу в Кам'янець-Подільському


Здорова щитоподібна залоза схожа на метелика та має розміри приблизно як 2 великих пальці. Як правило, вона збільшується у випадку запалень чи появі пухлин. Якщо зростаються або збільшуються кілька вузликів в залозі, це свідчить про появу вузлового зобу.

Вузол щитовидки – це грудочка всередині залози, яка може бути твердою (з клітин або гормонів залози) або рідкою (заповнені рідиною). Існує також багатоядерний тип зобу, коли в залозі проявляється багато маленьких вузликів.

Типи вузлового зобу

Поширеними видами є нетоксичний та багатовузловий зоб. У першому випадку патологія носить спадковий характер, а також є результатом тривалого йододефіциту. Зоб видаляють при підозрі на онкологію, а також при відчутті стиснення стравоходу. При багатовузловому типі залоза продукує підвищену кількість ТТГ, негативно впливаючи на серцево-судинну систему, скелет тощо. 

Чому виникає зоб

Поява зобу часто пов’язана зі збільшенням клітин (гіперплазія), з доброякісними або дискретними новоутвореннями, які складаються з клітини щитовидки. 

Утворення рідких вузлів відбувається, коли всередині накопичується рідина. Це може трапитися через крихкі та ламкі судини і кровотечу. Так вузол перероджується у кісту, що викликає біль і набряки шиї.

Симптоматика

Поява вузлового зобу більш вірогідна у жінок і людей похилого віку. Серед молоді та чоловіків патології – рідше, але також трапляються. 

Серед основних симптомів зобу виділяють такі:

  • біль та набряк шиї;
  • постійна охриплість голосу;
  • хронічний кашель, що наростає з часом;
  • відхаркування крові;
  • задишка та важке дихання.

Зазначені симптоми проявляються при ігноруванні погіршення самопочуття та відсутності обстежень. При невеликих вузликах хвороба може певний час протікати без ознак, тому людина може довго не знати про наявність зобу, оскільки самостійно намацати або побачити вузли неможливо. 

Ускладнення

Вузловий зоб дуже небезпечний для людини. Наприклад, запущена стадія захворювання може перетворити доброякісні новоутворення на рак і призвести до смерті. 

Також, якщо залишити зоб без лікування, можливі ін. тяжкі ускладнень:

  • метаболічні порушення;
  • стискання нервових корінців;
  • постійне відчуття удушення;
  • проблематичне ковтання.

Незалежно від клінічних симптомів вилікувати зоб самостійно – неможливо, тож при появі підозри на захворювання, слід одразу відвідати лікаря медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському.

Як лікують вузловий зоб

Перш за все лікар проводить огляд і пальпаторну діагностику залози. Для уточнення діагнозу призначається УЗД або томографія, які дадуть розгорнуту інформацію щодо розмірів та контурів залози, її структури та стану лімфовузлів. При появі невеликих вузлів щитовидки, які видно тільки на УЗД, ендокринолог призначає аналізи крові на рівень гормонів, а також аналізи калу і сечі.

За рахунок Радіоізотопного сканування (сцинтиграфії) досліджують загальну роботу залози, а рентген дозволить виключити наявність стороннього предмету у стравоході.

Якщо відхилення незначні, застосовується медикаментозна терапія, направлена на поступове зменшення та видалення вузлового зоба. Ендокринолог виписує йодовмісні ліки. А при постійно високому ТТГ застосовуються гормональні медикаменти.

У обох випадках ендокринолог контролює стан вузлів в динаміці на предмет зміни форми, кольору тощо. Якщо вузол досягає розмірів 1 см. і більше, для спростування або підтвердження наявності раку виконується тонкоголкова аспіраційна біопсія. При постійному розростанні вузла є ризик його трансформації на злоякісну пухлину та розвиток раку щитовидки. В такому разі вкрай необхідне хірургічне видалення вузла. 

Своєчасний початок лікування – запорука повного та швидкого одужання. Тому записуйтеся на консультацію до ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, адже подолати хворобу простіше на ранніх етапах її розвитку!  

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-ендокринолог: Реброва Марина Володимирівна
Лікар-ендокринолог: Реброва Марина Володимирівна
Реброва Марина ВолодимирівнаЛікар-ендокринолог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

Член асоціації ендокринологів України

✔1994 -2000 навчалася в Дніпровській медичній академії, за спеціальністю Лікувальна справа ✔2000 -2001 Інтернатура за спеціальністю Терапія 

✔У 2005 році атестована за спеціальністю Ендокринологія ДЗ " ЗМАПО МОЗ України" 

✔У 2010 році Атестована за спеціальністю Ультразвукова діагностика (повторно 2020 рік) ДЗ "ЗМАПО МОЗ України"

 ✔З 2018 року - Лікар вищої категорії (Атестована у м. Київ)


Після закінчення Дніпровської медичної академії працювала лікарем ендокринологом у СМСЧ-6 м.Дніпро до 2020 року, з 2020 року у відділенні ендокринної терапії в Обласній лікарні ім.Мечникова м. Дніпро. У 2023 році, за сімейними обставинами, переїхала до Камʼянець-Подільського, де працює у Центральній Районній лікарні м.Камʼянець-Подільський, де приймає профільних хворих амбулаторно та лікує у стаціонарі. Приймає у приватних клініках м. Камʼянець-Подільський. 


За останній рік в рамках безперервного професійного розвитку пройдено (загальна кількість балів - 110): 

1. Науково-освітній проект «Школа ендокринолога» ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин» м.Київ 13.06.23-17.06.23 

2. Науково-освітній проект «Школа ендокринолога» ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин» м.Київ 05.09.23-09.09.23 

3. Науково-практична конференція «Ендокринні порушення у дорослих та дітей» «Школа інноваційної медицини» м.Київ 19.09.23 

4. Науково-практична конференція «Актуальні питання ендокринології та ендокринної хірургії» УНПЦ Ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів м.Київ 28.09.23-29.09.23 

5. Майстер-клас «Коморбідний ревматологічний пацієнт з ендокринною патологією» «Школа інноваційної медицини» м.Київ 20.11.23 

6. Науково-практична конференція «Нефрологічні та урологічні захворювання у пацієнтів з ендокринною патологією: не доводити до межі» «Школа інноваційної медицини» м.Київ 31.10.23 

7. Майстер-клас «Case challenge. Больова діабетична нейропатія» «Школа інноваційної медицини» м.Київ 06.11.23 8. Науково-освітній проект «Школа ендокринолога» ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин» м.Київ 14.11.23-18.11.23 

9. Семінар «Case challenge. У пошуках парадигми метаболічний синдром та артеріальна гіпертензія» «Школа інноваційної медицини» м.Київ 27.09.23


показати повний текст
послуги Відділення ЕндокринологіяЦіна
Первинна консультація ендокринолога 450.00 грн
Повторна консультація ендокринолога 400.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Крістіна 11-03-2024 Звернулась до лікаря-ендокринолога .Дуже була задоволена консультацією. Все дуже швидко, зрозуміло.

відділення: Ендокринологія

Вікторія 10-03-2024 Лікар, яка підібрала терапію при АІТ, яка повернула мене до нормального стану. Великою перевагою є навик лікаря ще й в УЗД, який під час прийому одночасно можливо провести. Добре, що в клініці працюють найкращі спеціалісти!

відділення: Ендокринологія

Олена 27-02-2024 Чудовий, чуйний лікар! Марина Володимирівна дякую за ваш професіоналізм.

відділення: Ендокринологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом