Лікування підгострого тиреоїдиту в Кам'янець-Подільському

Підгострий тиреоїдит/тиреоїдит де Кервена – запалення щитовидної залози, спричинене вірусними та інфекційними захворюваннями. Патологія руйнує клітини залози (фолікули) і призводить до масового вивільнення Т3, Т4 у кров, і настає тиреотоксикоз. Також блокується вивільнення ТТГ для активації здорових фолікул залози, таким чином вона втрачає свою функцію.

Ускладнення небезпечні сепсисом, що розвивається без належного лікування. Гній потрапляє в навколосерцеву область, викликаючи тяжкі наслідки. А збільшення щитовидки стискає судини і заражає клітини мозку, а потім – і тканини самої залози. Тому в жодному разі не ігноруйте симптоми патології, а одразу приходьте на прийом до спеціаліста.

Кваліфікований ендокринолог медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському проведе огляд та комплексне обстеження, на підставі якого призначить ефективне лікування і надасть рекомендації щодо запобігання рецидивам.

Ознаки підгострого тиреоїдиту

Поширені причини тиреоїдиту де Кервена – вірусні інфекції, що спричиняють захворювання на кір, грип, краснуху захворювання, вітрянку, герпес тощо.

Важливо! Після цих хвороб не всі мають запалення щитовидки. Це пов'язано з генетикою, наявністю стійких інфекцій слизової, впливу стресу та безконтрольного прийому йодовмісних та гормональних препаратів.

На початковій стадії (до 8 тижнів) підготсрий тиреоїдит не подає сигналів, може відчуватися незначний біль в шиї. Після запускається механізм збільшення зобу протягом 3 тижнів. Важка загострена стадія – зоб видно неозброєним оком, що потребує негайного лікування.

Стадія ремісії проявляється повним або частковим одужанням.

Загалом повинні насторожити різке підвищення температури до 39 градусів, біль передньої частини шиї, тремор, утруднене ковтання, слабкість та поява зобу, помітивши які, треба одразу почати лікування.

На 2-3 стадії хвороби ендокринолог одразу ставить попередній діагноз підгострого тиреоїдиту і направляє пацієнта на аналізи на рівень ТТГ та ШОЕ, анемію, УЗД щитовидки, за необхідності беруть біопсію.

Методи лікування патології

Терапевтичний курс, його тривалість і дози медикаментів встановлюється лікарем індивідуально. На початкових стадіях тиреоїдит де Кервена лікується легко.

Медикаментозна терапія включає прийом нестероїдних протизапальних препаратів (зокрема преднізолон) протягом 2 тижнів. При повернені симптомів курс відновлюють. Додатково призначають дексаметазон протягом місяця. Препарати з метронідазолом показані протягом 14 днів при наявності грибкової інфекції, особливо якщо в носі є застійні явища. Мазі/креми допомагають місцево зняти запалення і набряк. Також призначають 8-10 аплікацій з бутадіоновою маззю.

Імуностимулюючий метод (курс уколів тималіну, спленіну або елеутерококу) корисний при тривалому перебігу патології або рецидивах, адже саме імунна система бореться з хворобою швидше.

Хірургічне лікування застосовується при неефективній консервативній терапії або якщо є запущена хвороба у складному перебігу: збільшення щитовидки через появу пухлини, появи удушення і порушення дихання. В такому випадку проводять видалення органу.

Правила профілактики підгострого тиреоїдиту де Кервена

Особливих заходів не потребується, але щоб уникнути рецидиву, важливо підтримувати імунітет вітамінами, загартовуванням, помірною активністю і здоровим харчуванням.

Також вчасно і до кінця лікуйте інфекції та запалення в організму пневмонії, тонзиліти, карієс тощо. Пацієнтам, що перенесли тиреоїдит, необхідно 2 роки поспіль проходити регулярні обстеження щитовидки: аналізи крові на Т3, Т4, ТТГ та антитіла тиреоглобуліну та УЗД.

Регулярно спостерігається у ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, ведіть здоровий спосіб життя і дотримуватися рекомендацій спеціаліста. Це допоможе одужати швидше і без ускладнень та уникнути повторного запалення щитоподібної залози. 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки




Крістіна 11-03-2024 Звернулась до лікаря-ендокринолога .Дуже була задоволена консультацією. Все дуже швидко, зрозуміло.

відділення: Ендокринологія

Вікторія 10-03-2024 Лікар, яка підібрала терапію при АІТ, яка повернула мене до нормального стану. Великою перевагою є навик лікаря ще й в УЗД, який під час прийому одночасно можливо провести. Добре, що в клініці працюють найкращі спеціалісти!

відділення: Ендокринологія

Олена 27-02-2024 Чудовий, чуйний лікар! Марина Володимирівна дякую за ваш професіоналізм.

відділення: Ендокринологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом