Лікування гіпотиреозу в Кам'янець-Подільському


Гіпотиреоз – недостатнє вироблення гормонів щитовидною залозою для нормального функціонування організму.

Щитовидка відповідає за секрецію та вивільнення трийодтироніну і тироксину для регулювання функцій майже всіх тканин, метаболізму і термогенезу. Гіпофіз, що вивільняє ТТГ, контролює роботу залози й стимулює секрецію T3 і T4. При недостатньому рівні гормонів продукція ТТГ збільшується.

Основні причини хвороби

Їх достатньо багато: хвороба Хашимото (аутоімунне запалення щитовидки), післяопераційний стан з видалення залози, а також ускладнення після застосування радіоактивного йоду.

Головні ознаки хвороби:

  • постійний озноб;
  • стомлюваність;
  • депресія
  • погіршення пам'яті;
  • збільшення ваги;
  • закреп;
  • безпліддя;
  • анемія;
  • низький тиск, повільне серцебиття;
  • бліда шкіра.

Якщо вчасно не звернутися до лікаря, гіпотиреозу може призвести до онкології, аденоми, зміни структури молочних залоз, патологічної лактації у жінок, постійних втрат свідомості; гіпотиреоїдної коми, що у 80% є причиною смерті.

Діагностика гіпотиреозу

Якщо ви помітили ознаки гіпотиреозу або знаходитесь у групі ризику через генетику, варто якнайшвидше записатися на прийом до лікаря-ендокринолога. На основі проведеного огляду та опитування він поставить попередній аналіз та визначить необхідність додаткового обстеження, зокрема аналіз на рівень ТТГ.  

Періодичні обстеження потрібні для осіб, які мають спадковість на хворобу Хашимото. Також перевірка на наявність гіпотиреозу необхідна жінкам перед вагітністю. Якщо в результаті гормонального обстеження виявиться патологічне перевищення ТТГ, вимірюють концентрацію тироксину в крові. Діагноз первинного гіпотиреозу ставлять при підвищеному ТТГ та зниженому FT4.

Якщо гіпотиреоз підтверджується, ендокринолог встановлює причину, щоб призначити індивідуальний план лікування. Для цього необхідно пройти УЗД щитовидки (виявлення зменшених розмірів залози та низької ехогенності органу), аналіз крові на наявність антитіл до тиреоглобуліну та тиреопероксидази. Також через те, що патологія згубно впливає на ін. органи, ендокринолог може підключити до контролю пацієнта гастроентеролога, кардіолога та ін. фахівців. 

Особливості терапії гіпотиреозу

Лікувальні методи гіпотиреозу підбираються індивідуально, проте загалом застосовується систематична гормонозамісна терапія, пов’язана з прийомом левотироксина. Цей ізомер ідентичний до гормону щитовидної залози. Існує кілька модифікацій левотироксину у лікарських препаратах, що мають різну дію на організм, тому вживати слід один медикамент.

Систематична гормонотерапія дозволяє нормалізувати концентрацію ТТГ, відновивши роботу організму. У більшості випадків лікування проходить амбулаторно, але при тяжких формах хвороби та в разі супутніх патологій хворі на перший час потребують перебування у стаціонарі.

Левотироксин треба приймати регулярно, найкраще – за розкладом: в той самий час (як правило, зранку, натщесерце) мінімум за півгодини до їжі. Доза призначається лікарем індивідуально, а в подальшому коригується залежно від перебігу хвороби (за результатами аналізів рівня ТТГ), стану здоров'я і самопочуття пацієнта.

Увага! Якщо ви приймаєте інші ліки, повідомте про це ендокринолога, адже медикаменти із вмістом заліза – несумісні з левотироксином.

Профілактика гіпотиреозу

Запобіжні заходи включають збагачення раціону йодовмісними харчовими добавками або звичайними продуктами з цим елементом.  Особливо це потрібно, якщо ви проживаєте в місцевості з підвищеним рівнем радіації. В разі аутоімунних патологій, які перейшли спадково (як хвороба Хашимото), пацієнт не може вплинути на це обтяження.

Тому, якщо ви маєте захворювання щитовидки, варто пройти обстеження в медичному центрі «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському та тримати свій стан під контролем, навіть якщо ви не відчуваєте значних дискомфортних симптомів. Якісне обстеження дозволить виявити  гіпотиреоз на ранній стадії й не допусктити ускладнень!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар-ендокринолог: Реброва Марина Володимирівна
Лікар-ендокринолог: Реброва Марина Володимирівна
Реброва Марина ВолодимирівнаЛікар-ендокринолог

вул. Князів Коріатовичів, 25Б;

інформація про лікаря

Член асоціації ендокринологів України

✔1994 -2000 навчалася в Дніпровській медичній академії, за спеціальністю Лікувальна справа ✔2000 -2001 Інтернатура за спеціальністю Терапія 

✔У 2005 році атестована за спеціальністю Ендокринологія ДЗ " ЗМАПО МОЗ України" 

✔У 2010 році Атестована за спеціальністю Ультразвукова діагностика (повторно 2020 рік) ДЗ "ЗМАПО МОЗ України"

 ✔З 2018 року - Лікар вищої категорії (Атестована у м. Київ)


Після закінчення Дніпровської медичної академії працювала лікарем ендокринологом у СМСЧ-6 м.Дніпро до 2020 року, з 2020 року у відділенні ендокринної терапії в Обласній лікарні ім.Мечникова м. Дніпро. У 2023 році, за сімейними обставинами, переїхала до Камʼянець-Подільського, де працює у Центральній Районній лікарні м.Камʼянець-Подільський, де приймає профільних хворих амбулаторно та лікує у стаціонарі. Приймає у приватних клініках м. Камʼянець-Подільський. 


За останній рік в рамках безперервного професійного розвитку пройдено (загальна кількість балів - 110): 

1. Науково-освітній проект «Школа ендокринолога» ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин» м.Київ 13.06.23-17.06.23 

2. Науково-освітній проект «Школа ендокринолога» ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин» м.Київ 05.09.23-09.09.23 

3. Науково-практична конференція «Ендокринні порушення у дорослих та дітей» «Школа інноваційної медицини» м.Київ 19.09.23 

4. Науково-практична конференція «Актуальні питання ендокринології та ендокринної хірургії» УНПЦ Ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів м.Київ 28.09.23-29.09.23 

5. Майстер-клас «Коморбідний ревматологічний пацієнт з ендокринною патологією» «Школа інноваційної медицини» м.Київ 20.11.23 

6. Науково-практична конференція «Нефрологічні та урологічні захворювання у пацієнтів з ендокринною патологією: не доводити до межі» «Школа інноваційної медицини» м.Київ 31.10.23 

7. Майстер-клас «Case challenge. Больова діабетична нейропатія» «Школа інноваційної медицини» м.Київ 06.11.23 8. Науково-освітній проект «Школа ендокринолога» ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин» м.Київ 14.11.23-18.11.23 

9. Семінар «Case challenge. У пошуках парадигми метаболічний синдром та артеріальна гіпертензія» «Школа інноваційної медицини» м.Київ 27.09.23


показати повний текст
послуги Відділення ЕндокринологіяЦіна
Первинна консультація ендокринолога 450.00 грн
Повторна консультація ендокринолога 400.00 грн

Зазначені ціни можуть відрізнятися від діючих в клініці. Актуальні ціни ви можете дізнатися в клініці або по телефону

відгуки
Крістіна 11-03-2024 Звернулась до лікаря-ендокринолога .Дуже була задоволена консультацією. Все дуже швидко, зрозуміло.

відділення: Ендокринологія

Вікторія 10-03-2024 Лікар, яка підібрала терапію при АІТ, яка повернула мене до нормального стану. Великою перевагою є навик лікаря ще й в УЗД, який під час прийому одночасно можливо провести. Добре, що в клініці працюють найкращі спеціалісти!

відділення: Ендокринологія

Олена 27-02-2024 Чудовий, чуйний лікар! Марина Володимирівна дякую за ваш професіоналізм.

відділення: Ендокринологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом