Лікування гормональних порушень в Кам'янець-Подільському

Коректне вироблення гормонів – запорука здоров'я організму, адже від цього залежить будова кісток, вага людини, робота органів, стан шкіри, судин та настрій. Гормони виробляють щитовидка, наднирники, підшлункова, гіпнозів та ін. залози.

Незначні зміни гормонального фону впливають на самопочуття і позначаються на зовнішньому вигляді. У людини змінюється вага, починає випадати або надмірно рости волосся, шкіра стає більш жирною. Хворий постійно відчуває спрагу, швидко втомлюється, відчуває болі за грудиною та задишку без вагомої причини. Навіть одиничний симптом має насторожити і стати причиною звернення до кваліфікованого ендокринолога, який проконсультує, з'ясує причину і підбере грамотне лікування.

Гормональний збій може розвиватися роками, непомітно і невизначено. Між тим, патологія може перейти і хронічну стадію і дати про себе знати тяжкими ускладненнями. Але при вчасному зверненні до спеціаліста медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському захворювання цілком виліковне.

Причини гормональних порушень

Гормональні розлади бувають вродженими і набутими. Серед поширених причин – генетика, вік, хронічний стрес, шкідливі звички, інфекції, перенесені інсульти/інфаркти, проблеми з ШКТ, слабкий імунітет, безконтрольний прийом ліків (в т. ч. фітопрепаратів), порушення сну, паразити.

Ускладнення від дисбалансу

Надлишок, як і дефіцит гормонів, порушує процеси метаболізму, погіршує роботу серця і судин, статевої системи і т. д. Наслідки збою можуть призвести до безпліддя, інфаркту, інсульту, атеросклерозу і навіть появи злоякісних пухлин. Тому, помітивши перші ознаки змін у самопочутті, поведінці або зовнішньому вигляді, не втрачайте час, проконсультуйтеся з ендокринологом і почніть лікування на ранніх стадіях.

Особливості діагностики й лікування гормональних розладів

Перший етап лікування передбачає консультацію фахівця. За результатами комплексного обстеження спеціаліст встановлює причину і тип захворювання та розробляє індивідуальну тактику лікування.

Для цього пацієнта додатково направляють на ряд обстежень:

 • загальні аналізи крові/сечі;
 • ліпідограму;
 • УЗД щитовидки, гіпофізу, органів малого тазу;
 • аналіз крові на гормони щитоподібної залози;
 • КТ/МРТ головного мозку;
 • ЕКГ.

Таким чином лікар визначає, які саме гормони знаходяться не в нормі.

За необхідності призначається терапія патологій, що спровокували дисбаланс: інфекції, проблем з ШКТ, авітаміноз нервові розлади тощо.

Баланс гормонів відновлюють комплексними діями. Усі випадки індивідуальні, тож порушення має лікуватися під контролем фахівця. Наприклад, у чоловіків молодого віку терапія направлена на стимуляцію функцій статевих залоз. Старшим чоловікам показана гормонозамісна терапія з ретельним контролем та підтримкою нормальної роботи серця і судин.

Для жіночої статі ендокринолог проводить лікування з гінекологом, а щоб усунути косметичні проблеми акне, жирної шкіри, необхідна консультація дерматолога.

Також залежно від першопричини для нормалізації гормонального тла призначають:

 • гормональні препарати;
 • протизапальні;
 • вітамінно-мінеральні комплекси;
 • лікувальну дієту з подальшим дотриманням правил правильного харчування;
 • фізичні навантаження (відповідно до загального стану здоров'я і наявних протипоказань);
 • робота з психологом/психотерапевтом (якщо порушення викликане психогенним чинником).

Профілактика гормональних порушень

Перш за все треба позбутися патологій, що провокують ці порушення. Також рекомендовано ведення здорового способу життя:

 • збалансований раціон;
 • оптимальні фізичні навантаження;
 • 6-8-годинний сон;
 • навички боротися зі стресом і тривожністю;
 • відмова від звички палити/вживати алкоголь.

Гормони забезпечують нормальне протікання усіх життєво важливих процесів. Тому, щоб дисбаланс не викликав порушення роботи організму та ускладнення, відразу зверніться до ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, який вчасно скоригує стан та призначить відповідне лікування.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Крістіна 11-03-2024 Звернулась до лікаря-ендокринолога .Дуже була задоволена консультацією. Все дуже швидко, зрозуміло.

відділення: Ендокринологія

Вікторія 10-03-2024 Лікар, яка підібрала терапію при АІТ, яка повернула мене до нормального стану. Великою перевагою є навик лікаря ще й в УЗД, який під час прийому одночасно можливо провести. Добре, що в клініці працюють найкращі спеціалісти!

відділення: Ендокринологія

Олена 27-02-2024 Чудовий, чуйний лікар! Марина Володимирівна дякую за ваш професіоналізм.

відділення: Ендокринологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом