Лікування хвороби Аддісона в Кам'янець-Подільському

Хвороба Аддісона (наднирникова недостатність) є порушенням роботи наднирникових залоз, коли стероїдні гормони погано продукуються і виділяються.

На жаль, захворювання не має чіткої симптоматики, тому хворий може тривалий час приймати патологію за звичайну втому. Але проблему можливо запідозрити при різкій втраті апетиту і ваги до 15 кг за короткий період; втомлюваності, зниження АТ (через надлишок альдостерону) і цукру крові, перепали настрою. Також в організмі практично повністю припиняється синтез білка, через що виникає постійна тяга до солоного, розлади ШКТ та м’язовий біль.

Також при хворобі Аддісона виникає гіперпігментація, коли на шкірі з’являються темні «бронзові» плями.

Патологія може розвинутися дуже швидко. Виникає криз, що проявляється судомами, задишкою та знепритомненням. В даному випадку потрібна невідкладна допомога, яку може правильно надати і почати лікування лише грамотний ендокринолог медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському, який визначить реальну причину ситуації.

Причини хвороби Аддісона

Перша стадія хвороби виникає, коли є пряме ураження наднирників через пухлину, травматизацію, дистрофію, гнійну інфекцію тощо.

Далі патологія зачіпає гіпофіз, провокуючи падіння АКТГ, який регулює роботу наднирників. Причинами можуть бути новоутворення ішемія, внутрішні крововиливи, аневризма, що уражає сонну артерію, метаболічні порушення в тканинах, інфекції головного мозку: енцефаліт, менінгіт і т. д.

Остання форма Аддісонової хвороби виникає при тяжких ураженнях гіпоталамуса, що призводить до порушення продукції рилізинг-гормонів. Це спричиняється переломом турецького сідла, інфекціями і пухлинами, а також – тривалому прийомі стероїдів.

Найтяжчі ускладнення, що має надниркова недостатність – настання коми або гострої серцевої недостатності.

Діагностика хвороби Аддісона

Початок лікування хвороби починається з професійного огляду спеціаліста, збору анамнезу.

Додатково призначається ряд обстежень:

  • аналіз крові на електроліти і рівень АКТГ;
  • дослідження кортизолу, в т. ч. його коливання протягом доби;
  • гіпоглікемічний тест;
  • КТ/УЗД/МРТ гіпоталамуса, гіпофіза й наднирників, рентгенографія турецького сідла.

Особливості лікування

Загалом, при своєчасному зверненні до лікаря та проходженні діагностики хворобу Аддісона можна якісно і швидко вилікувати. Терапія направлена на усунення причини недуги і досягнення гормональної компенсації.

Як правило призначають замісну терапію стероїдами. Пацієнту має приймати гормони, щоб поповнити їх дефіцит. Дози і тип медикаментів лікар підбирає індивідуально.

Також протягом лікування використовують:

  • препарати гідрокортизону (внутрішньовенно);
  • мінералокортикоїду глюкокортикоїди в пігулках;
  • флудрокортизон (для мінімізації Na в крові);
  • преднізолон, для стабілізації гормонального фону.

Тривалість лікування – індивідуальна у кожному випадку, але зазвичай це займає біля 3-4 тижнів. Велика увага звертається на непереносимість хворими окремих препаратів, для чого підбираються аналоги.

Побороти гіперпігментацію здатна лазеротерапія. Метод – дієвий та безпечний, ефективно усуває локальну пігментацію. Промінь лазеру руйнує тканини проблемної зони, в ході чого пацієнт не відчуває болю.

Оброблені тканини і судини в рані миттєво припікаються, що запобігає крововтратам. А оскільки видалення проходить безконтактно, то немає ризику інфікуватися. Пігментація проходить без слідів та рубців.

Для максимально бажаного результату може бути призначено декілька сеансів.

Як профілактувати хворобу

Крім загальних правил ведення здорового способу життя, пацієнтам та особам в зоні ризику рекомендовано щорічно оглядатися в ендокринолога і здавати аналізи. За потреби – спостерігатися у інших фахівців.

Якщо ви помітили перші симптоми Аддісонової патології, не відкладайте лікування на потім. Звертайтеся до ендокринолога медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському для вчасної постановки діагнозу і кваліфікованого лікування, що допоможе уникнути розвитку тяжких ускладнень. 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Крістіна 11-03-2024 Звернулась до лікаря-ендокринолога .Дуже була задоволена консультацією. Все дуже швидко, зрозуміло.

відділення: Ендокринологія

Вікторія 10-03-2024 Лікар, яка підібрала терапію при АІТ, яка повернула мене до нормального стану. Великою перевагою є навик лікаря ще й в УЗД, який під час прийому одночасно можливо провести. Добре, що в клініці працюють найкращі спеціалісти!

відділення: Ендокринологія

Олена 27-02-2024 Чудовий, чуйний лікар! Марина Володимирівна дякую за ваш професіоналізм.

відділення: Ендокринологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом