Лікування тиреоїдиту в Кам'янець-Подільському

Тиреоїдитом називають запалення щитовидної залози, що проявляється відчуття стискаючого болю у шиї. Пацієнту з цією хворобою боляче ковтати, у нього набрякають лімфовузли, відчувається озноб і температура підвищується.

Розвиток патології провокують різні чинники, але інфекція будь-якого типу проявляється ураженням тиреоїдних тканин.

Комплексна діагностика – необхідна в першу чергу, щоб грамотно вилікувати тиреоїдит. Для цього слід записатися до медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському на прийом до ендокринолога.

Ступені розвитку хвороби

В гострому стані в тиреоїдних тканинах утворюється гнійник. Щитовидка збільшується, температура сягає 40 °С. Ця стадія характеризується проявляється сильним ознобом та різким болем в шиї при мінімальних рухах головою. Хворий швидко слабшає.

У випадку підгострого запалення починається легке нездужання і збільшення лімфовузлів і припухлість залози. Біль відчувається при жуванні їжі. З'являється нервозність, біль у суглобах.

Прояви фіброзного тиреоїдиту – біль при ковтанні та погіршення зору та утруднене дихання.

Хронічна аутоімунна форма перші роки протікає безсимптомно, щитовидка збільшується нерівномірно і поступово. Антитіла імунітету сприймаються нею як чужорідні, і функція залози знижується.

Щитовидна залоза регулює роботу багатьох органів і систем людини, виділяючи гормони, що дають енергію для життя, тому не можна запускати тиреоїдит, а звернутися до лікаря при перших ознаках захворювання.

Причини, що впливають на виникнення тиреоїдиту, залежать від форми хвороби та зовнішніх чинників, що спровокували хворобу:

  • гострий тип виникає через інфекції: пневмонія, тонзиліт, сепсис тощо, які потрапляють у тканини щитовидки;
  • розвиток підгострої форми провокують віруси саме щитовидки: кір, грип, паротит;
  • на появу хронічної фіброзної стадії впливає аутоімунне ураження залози, отримане через перенесення операцій на щитовидці, при діабеті або спадковості.

Небезпека хвороби – у пошкодженні тиреоцитів і появі невиліковної недостатності щитовидки, тому відвідайте ендокринолога якомога скоріше, що уникнути ускладнення.

Лікування тиреоїдиту

Порятунок хворого починається з опитування, огляду та пальпації залози. Потім лікар направляє пацієнта на УЗД щитовидки, загальний/біохімічний аналізи крові (в т. ч. на рівень гормонів ТТГ, Т4), імунограму. У тяжких або невизначених випадках на дослідження береться біопсія тканини.

Будь-який вид тиреоїдиту потребує постійного контролю лікаря в ході терапії.

При гострій формі призначаються симптоматичні препарати, вітаміни В і С, антибіотики. Якщо утворився сепсис, показана операція.

Підгострий тип лікується тривалим курсом прийому кортикостероїдів (дексаметазон, преднізолон), ліків саліцилової групи, медикаментів для зниження гормонів, щоб уникнути їх надлишку та появи тиреотоксикозу.

По досягненні фіброзної хронічної стадії прописують гормонозамісну терапію, а при відчутті здавлення в шиї проводять операцію.

Аутоімунний тиреоїдит також долають гормонами. Якщо за 4 місяці немає результату – на 3 місяці призначаються кортикостероїди. Погіршення самопочуття – сигнал до хірургічного втручання.

Як уберегтися від хвороби

Тиреоїдит успішно лікується, якщо почати терапію на ранніх стадіях патології. Пацієнт повністю одужує в середньому за 2 місяці.

Щоб попередити поширення, перш за все потрібна профілактика вірусних та інфекційних захворювань. Для цього зміцнюйте імунітет загартовуванням, вітамінами, харчуйтесь збалансовано і в цілому ведіть здоровий стиль життя.

При генетичній схильності або перенесених раніше захворювань та операцій на щитовидці суворо дотримуйтесь рекомендацій фахівця і регулярно проходьте медогляди.

Пам'ятайте, лише кваліфікований ендокринолог медичного центру «Оксфорд Медікал» в Кам’янці-Подільському призначить грамотне лікування з урахуванням індивідуальних особливостей організму та перебігу хвороби. Записуйтеся на прийом, щоб отримати допомогу і скоріше одужати.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки




Крістіна 11-03-2024 Звернулась до лікаря-ендокринолога .Дуже була задоволена консультацією. Все дуже швидко, зрозуміло.

відділення: Ендокринологія

Вікторія 10-03-2024 Лікар, яка підібрала терапію при АІТ, яка повернула мене до нормального стану. Великою перевагою є навик лікаря ще й в УЗД, який під час прийому одночасно можливо провести. Добре, що в клініці працюють найкращі спеціалісти!

відділення: Ендокринологія

Олена 27-02-2024 Чудовий, чуйний лікар! Марина Володимирівна дякую за ваш професіоналізм.

відділення: Ендокринологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом