Лікування наслідків інсульту в Кам'янець-Подільському

Інсульт вважається одним із найсерйозніших захворювань, які можуть статися у людини. Цей стан виникає, коли кров не досягає мозку в достатній кількості або коли кровоносні судини в мозку розриваються й якісь зони мозку починають помирати. Подібні процеси спричиняють жахливі побічні ефекти, а тому вимагають професійного лікування у медичному центрі «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському.

Результатом перенесеного інсульту стають неврологічні захворювання, які мають досить тривалий перебіг. У деяких людей інсульт протікає дуже важко, несучи загрозу життю. Процес відновлення колишніх навичок, потрібних для якісного життя, дуже складний, проте при правильно підібраних процедурах та методиках терапії він може бути цілком успішним.

Наслідки інсульту

Те, в якому стані перебуватиме хворий після інсульту, залежить від місця розміщення патології, її розмірів та від того, наскільки сильно наявна гематома впливає на навколишні тканини.

Зазвичай можливими наслідками інсульту можуть бути:

 • проблеми з координацією рухів, що призводить до паралічу: найбільш дієвим періодом для відновлення русальної активності є перші три місяці після інсульту;
 • порушення мови: вони можуть тривати дуже довго, а для відновлення розмовної функції потребується допомога логопеда;
 • розлади психічного характеру: зазвичай вони проявляються у депресивних станах. У хворого можуть виникати напади агресії, тривожність, інші проблеми. Тут варто звернутися за допомогою до психотерапевтів. При неможливості відновлення психіки хворого можливе застосування медикаментозних препаратів;
 • порушення пам’яті, іноді навіть з повною або частковою її втратою. Для відновлення потрібні постійні тренінги.

Усунути наслідки інсульту можливо лише при виконанні всіх призначень лікаря. При цьому правильна реабілітація передбачає певну схему заходів, які часто проводяться у комплексному режимі. 

Етапи відновлення після інсульту

До цього процесу бажано приступати відразу після надходження до норми життєво важливих функцій хворого. Оперативні дії зумовлюють досягнення максимально якісного результату. 

Базові відновлювані етапи полягають у наступному:

 1. Гострий період (протягом 30 днів): його мета – покращення рухальної та мовленнєвої функції, запобігання новим нападам. Тут потрібно застосовувати легкі фізичні вправи, зміну положення тіла хворого, масажі.
 2. Ранній етап (6 місяців): на цій фазі нескладні вправи поступово переростають у більш складніші. Людина наново вчиться роботи певні дії. Наприклад, вона вже вміє самостійно перевертатися, впевнено сидить, намагається сама встати та трохи пройтися по кімнаті. Фізичні вправи також змінюються в бік додаткових навантажень. Паралельно ведуться заняття по відновленню зорових функцій, когнітивних навичок тощо.
 3. Пізній (від 6 до 12 місяців після інсульту): цей етап вважається закріплюючим. Якщо до цього часу не вдалося відновити певні функції, то вони вже будуть втрачені. Хворого навчають самообслуговуванню, він регулярно займається на тренажерах, читає, тощо.
 4. Віддалений етап (від 12 місяців): відбувається підтримка організму. Хворий виконує регулярні завдання за спеціально складеною схемою на постійній основі. 

Окрім дотримання порад від лікарів варто виконувати правила, які сприятимуть більш швидкому відновленню, а саме:

 • здоровий спосіб життя, без паління та уживання алкоголю;
 • правильний раціон харчування, без масної, важкої їжі, багатий на білок і поживні елементи;
 • комплексний підхід до реабілітації;
 • постійна підтримка на психоемоційному рівні з боку рідних та друзів.

Інсульт – це стан, що потребує негайної медичної допомоги. Що раніше людина отримає терапію, то вищі шанси на відновлення та зменшення тривалих наслідків!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Дана 11-01-2024 Зверталася до лікаря невролога у даний медичний центр. Дуже вдячна лікарю, адже після призначеного лікування допомгло мені!! щиро рекомендую «Оксфорд Медікал»

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА. Ми з Чоловіком завжди будемо звертатися тільки до вас, ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо.

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА♥️Ми з Чоловіком та сімєю завжди будемо звертатися тільки до васА ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо

відділення: Неврологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом