Лікування невриту лицевого нерва в Кам'янець-Подільському

Неврит лицевого нерва – захворювання із сфери нервової системи, яке полягає у повній або частковій втраті його функцій. Найбільш поширеною формою є ідіоматична, відома, як параліч Белла. 

Основною причиною у цьому випадку можна вважати вірусні та герпесні інфекції. До зони ризику входять також хворі на цукровий діабет, гіпертоніки та вагітні. Нерв може уражатися, як з одного боку обличчя, так і з двох сторін. 

Симптоми захворювання - на що звернути увагу

Патологія зазвичай розвивається зненацька, проявляючись протягом доби. До цього хворого може турбувати біль за вухом, хоча це буває не завжди. Найголовнішою ознакою наявності захворювання вважають асиметрію обличчя. Тобто людина не може насупити брови, заплющити очі, надути щоки тощо. 

До інших симптомів відносять наступне:

 • довільне надування щік під час сну, як результат зниження тонусу їх м’язів;
 • асиметрична усмішка;
 • відставання кутиків губ під час розмови;
 • сухість очей та відсутність сльозотечі;
 • зниження слуху;
 • відсутність дії смакових рецепторів.

Ще однією ознакою можна вважати гіперакузію – коли кожен звук супроводжується особливою луною. Він виникає по причині порушень м’язів, які фіксують слухові кісточки вуха.

До переліку можливих ускладнень у разі ігнорування лікування відносять нерухомість м’язів обличчя, яка може залишитися назавжди. Інша патологія – синкінезія, коли у людини заплющуються очі під час усмішки. Найбільшою ж проблемою може стати часткова або повна сліпота. Вона виникає, якщо не лікувати сухість ока, в результаті чого пошкоджується рогівка.

Діагностика невриту лицевого нерву та особливості лікування

За наявності найменших симптомів захворювання пацієнту рекомендовано звернення до лікаря. Діагностикою та лікуванням цієї патології займаються неврологи. 

На початку спеціаліст назначає повне обстеження – з тим, щоб можна було скласти на майбутнє схему лікування. До переліку маніпуляцій у цьому випадку входять:

 • загальноклінічні лабораторні аналізи;
 • електроміографія (ЕНМГ) – дає можливість визначити ступінь ураження нервових волокон, сегменти нервів, скласти прогноз подальшого лікування;
 • МРТ головного мозку – забезпечує візуальне визначення інфекційних точок та можливих об’ємних утворень мозку.

Терапія цього захворювання – досить довгий процес, який вимагає виняткового терпіння. 

Схеми лікування можуть бути наступними:

 1. Лікарські препарати: спеціаліст назначає протизапальні стероїдні засоби для знищення болів, запалення, усунення набряків. Додатково виписуються спазмолітики, противірусні ліки, вітаміни, інші засоби.
 2. Масаж: показаний через тиждень після початку захворювання. Проводяться маніпуляції лише досвідченими спеціалістами – самостійно робити масаж категорично заборонено, а засоби народної медицини використовуються лише за узгодженням з лікарем. Це можуть бути примочки, розтирання, компреси, які будуть лише доповненням до основної терапії, і ні в якому разі не її заміною.
 3. Хірургічне втручання: буде доцільним лише тоді, коли всі інші методи не дають жодних результатів. Визначатися з ним треба в термін до одного року протікання захворювання. 

З урахуванням ступеня захворювання лікування може проводитися в комплексному режимі. Він включає в себе обов’язкове вживання лікарських препаратів вдома або в стаціонарі, а також фізіотерапевтичний напрямок, масажі, голкотерапію тощо.

Робити операцію через рік немає жодного сенсу, оскільки зміни в м’язах безповоротні, тож відразу звертайтеся до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському й не гайте часу, займаючись самолікуванням!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.91, голосів: 43 )

відгуки
Дана 11-01-2024 Зверталася до лікаря невролога у даний медичний центр. Дуже вдячна лікарю, адже після призначеного лікування допомгло мені!! щиро рекомендую «Оксфорд Медікал»

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА. Ми з Чоловіком завжди будемо звертатися тільки до вас, ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо.

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА♥️Ми з Чоловіком та сімєю завжди будемо звертатися тільки до васА ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо

відділення: Неврологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом