Лікування болю в спині в Кам'янець-Подільському

Болісні відчуття у спині – доволі поширена скарга, але раніше ця проблема виникала через природне старіння кісток, тобто з віком. Зараз ця проблема спіткає підлітків і навіть дітей. Це пов'язано з гіподинамією, сидячою роботою, стресами та напругою.

Як правило, спина починає боліти через дистрофічні зміни у структурах хребта. Сюди відносяться протрузії, остеохондроз, в тяжких випадках – грижі. А якщо людина має викривлення хребта (сколіоз), виникає стискання корінців нервів, що також проявляється дискомфортом. М’язи спазмуються, біль посилюється. Спочатку це проявляється у грудному та шийному відділах, після чого починає страждати і поперек.

Часто замість звернення до лікаря людина починає пристосовуватися до болю і знаходить таку позу і положення спини, в якій не так дискомфортно. Це неправильно – й краще звернутися по професійну допомогу до невролога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Камʼянці-Подільському.

Сьогодні існують безмедикаментозні способи позбутися болю ще на початкових стадіях і покращити якість життя. А от ігнорування проблеми з кожним роком буде погіршувати стан. Також спотвориться постава, що крім фізичного дискомфорту може викликати ще й психологічну невпевненість. 

Чим небезпечний біль у спині

Крім величезної шкоди для хребта, такий стан дуже небезпечний для інших систем організму. Нервові корінці хребта проходять через внутрішні органи, яким може передаватися біль. Наприклад, болі в шиї іррадіюють до голови, у грудному відділі – зачіпають серце, проблеми у попереку – заважають ходити. А у запущених випадках внутрішні органи зміщуються, що порушує їхню роботу.

Затягування з лікуванням може не просто обмежити рухи, а й зробити інвалідом в молоді роки. Тому, якщо ви відчуваєте часту втому, затиснення м’язів, зниження рухливості в якомусь із відділів хребта, що супроводжується болем у спині – негайно зверніться до невролога.

Особливості лікування болю в спині

Правильну стратегію лікування має підібрати невролог – і лише після огляду і опитування. Додатково проводиться інструментальна діагностика, після чого фахівець ставить діагноз та розробляє план лікування.

Серед основних методів обстеження – рентген, КТ і МРТ (коштує більше, але є найбільш сучасним та інформативним). Невролог має уточнити, який саме процес запускає больовий синдром. На основі отриманої інформації він призначає препарати, масажі, мануальну, фізіотерапію та інші процедури. Також визначається доцільність ЛФК та окремих видів фізичних навантажень, адже в деяких випадках застосовувати їх одразу – неприпустимо.

Спочатку треба усунути больовий синдром. Часто для цього призначають спазмолітики, а також протизапальні нестероїдні ліки, хондропротектори. Також може бути показаний курс вітамінів групи В. У цей період бажано знизити фізичні навантаження й  тримати спину в теплі та сухості.

Разом з медикаментами проводиться дієтотерапія. Рекомендовано включити до свого раціону продукти, багаті на вітамін В, D та кальцій. Білок та достатня кількість чистої води – обов’язкові. Обмежується вживання солі.

Коли загострення усунено, можна рекомендувати магнітотерапію, курс лікувального масажу, а також ЛФК для укріплення м’язового корсету. Якщо пацієнт не має протипоказань, йому відміняють медикаменти. Проте правила харчування – залишаються, а також додається відвідування басейну. Плавання сприяє зміцненню м’язів без додаткового навантаження на суглоби, розслабляє спазмовані ділянки, знижує стрес і підвищує настрій. 

Профілактичні заходи

Після курсу лікування важливо закріпити й підтримувати результат. Тож перегляньте свій спосіб життя. Якщо ви маєте сидячу роботу, робіть короткі перерви на розминку – достатньо буде навіть 5 хвилин.

Вихідні бажано проводити активно: наприклад, почніть більше гуляти на свіжому повітрі. Також придбайте якісний ортопедичний матрац. Це повноцінне відновлення і правильне положення хребта уві сні. Тримайте спину рівно, облаштуйте зручне робоче місце та відмовтеся від шкідливих звичок.

Маєте болі у спині? Не чекайте, що все пройде самостійно. Записуйтеся на прийом до невролога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Камʼянці-Подільському та розпочинайте правильну терапію!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.79, голосів: 48 )

відгуки
Дана 11-01-2024 Зверталася до лікаря невролога у даний медичний центр. Дуже вдячна лікарю, адже після призначеного лікування допомгло мені!! щиро рекомендую «Оксфорд Медікал»

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА. Ми з Чоловіком завжди будемо звертатися тільки до вас, ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо.

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА♥️Ми з Чоловіком та сімєю завжди будемо звертатися тільки до васА ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо

відділення: Неврологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом