Лікування неврозів в Кам'янець-Подільському

Невроз є узагальнюючим поняттям нервово-психічних порушень, що провокуються гострими і хронічними травмофакторами. Хвороба має тривалий перебіг, викликає постійне напруження, часто проявляється істеричними, нав’язливими або астенічними проявами, що виснажують нервову систему і весь організм. Також розрізняють фобічний, іпохондричний, посттравматичний та інші типи неврозів.

Причин неврозів – безліч: тривоги, стрес, наркотична/алкогольна залежність, тривале перенапруження, зниження імунітету, а також особистісні проблеми: нерішучість, низька самооцінка, вразливість, гіперчутливість та ін.

Симптоми неврозу

Основні симптоми неврозу – відчуття страху і тривоги, безсоння, фобії, ПА, перепади настрою, швидка втомлюваність тощо.

Фізично неврози можуть проявлятися мігренями, енурезом, тремором, болем у серці, нудотою, стрибками АТ та ін.

Ускладнення

Якщо не приділяти проблемі уваги і не починати лікування, з часом невроз розвинеться у затяжну депресію, спричинить хронічні патології систем організму, постійні панічні атаки і втрату трудової та соціальної адаптації.

Хоч від невротичних порушень неможливо стати інвалідом, проблема призведе до зниження якості життя не лише пацієнта, а й ускладнить життя його рідних і друзів, а тому звертайтесь по кваліфіковану допомогу невролога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському, який розробить індивідуальний план терапії з урахуванням типу розладу, симптоматики та супутніх фізичних ускладнень.

Діагностика

Перед початком лікування невролог ретельно вивчає скарги пацієнта, визначає фактори-тригери (фобії, ПА, конфлікти, тяжкі психологічні травми тощо), проводить тест на наявність саме неврозу і огляд.

Щоб виключити інші соматичні патології, можуть призначатися додаткові обстеження:

допплерографія, КТ/ МРТ, УЗДГ судин мозку;

  • ЕЕГ;
  • ЕКГ;
  • УЗД різних органів;
  • лабораторні обстеження (зокрема аналізи крові).

Часто симптоматика неврозів вказує на психогенну природу захворювання і свідчить про початок психічних розладів, тому необхідне обстеження у психотерапевта. За потреби хворого направляють до ін. фахівців: кардіолога чи ендокринолога.

Особливості лікування

Методику лікування можна поділити на медикаментозні і психотерапевтичні способи. Рішення про госпіталізацію приймають залежно від тяжкості перебігу і особистого бажання пацієнта.

Психотерапія

Виконує чи не найголовнішу терапевтичну роль в боротьбі проти неврозів. Сеанси полегшують симптоматику розладів та допомагають відновити психоемоційну рівновагу.

Для глибокого опрацювання причин застосовуються патогенетичні способи: когнітивні, системні, психодинамічні методи і гештальт-терапія. Також ефективною для полегшення проявів є тілесно-орієнтована, поведінкова, музична арт-терапія і в деяких випадках – гіпноз і дихальна гімнастика

Медикаментозне лікування

До психотерапії можуть додавати прийом певних препаратів, але їх варто вживати тільки за призначенням лікаря і в чіткому дозуванні. Часто пацієнту призначають ноотропні засоби, заспокійливі, антидепресанти і транквілізатори, міорелаксанти, вітаміни й мінерали тощо.

Фізіотерапія

Щоб лікування приносило відчутний ефект і проходило швидше, можна додати фізіотерапію: масаж, магнітотерапія, електрофорез, ЛФК, електросон, голкорефлексотерапія та ін.

Корисною також є бальнеотерапія – приймання гарячих ванн з додаванням хвої та перлин, циркулярний душ тощо. За можливості при неврозі пацієнту рекомендовано санаторно-курортна терапія.

Профілактика неврозу

При несприятливих умовах та складних життєвих обставинах невроз може рецидивувати, тому важлива якісна профілактика цих розладів.

Для цього мінімізуйте психотравмуючі ситуації та вчіться боротися з емоційним стресом і тривожністю; дотримуйтесь правильного харчування, достатньо спіть, будьте фізично активні та відмовтесь від шкідливих звичок, вчасно лікуйте хронічні патології.

Якщо ви відчули прояви неврозу або зіткнулися з проблемою вперше, звертайтеся до професійного невролога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському, який допоможе підібрати індивідуальну лікувальну методику.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Дана 11-01-2024 Зверталася до лікаря невролога у даний медичний центр. Дуже вдячна лікарю, адже після призначеного лікування допомгло мені!! щиро рекомендую «Оксфорд Медікал»

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА. Ми з Чоловіком завжди будемо звертатися тільки до вас, ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо.

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА♥️Ми з Чоловіком та сімєю завжди будемо звертатися тільки до васА ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо

відділення: Неврологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом