Лікування нейропатії лицевого нерва в Кам'янець-Подільському

Нейропатія є патологією нервової периферичної системи і характеризується ураженням гілочок нервів. Лицевий нерв – головний у керуванні мімікою, адже відповідає за рух м'язів і чутливість.

При нейропатії функція цього нерва порушується (параліхується), що призводить до асиметрії, частковій втраті міміки і тонусу м’язів.

Нейропатія виникає через стискання нерва або запалення. Причинами є вроджені аномалії розвитку, інфекції (в т. ч. тяжка форма ГРВІ), переохолодження, отит, пухлини, постінсультне ураження мозку, косметологічні та оперативні втручання. Також нейропатія може бути ускладненням після пірсингу, через травмування нерва або інфікування, тому робіть цю процедуру лише в перевірених салонах з ліцензією.

Симптоми нейропатії лицевого нерва

При однобічній нейропатії спостерігаються ознаки на одній стороні обличчя, що проявляється асиметрією – втрата тонусу м’язів і мімічних здібностей, опущення повіки і кута рота. Хворий не може надути щоки, посміхнутися тощо. Двобічне ураження проявляється тотальною слабкістю м’язів і відсутністю міміки.

Також хвороба може проявлятися болем у вусі, погіршенням слуху, втратою смаку і слиновиділенням. Яблуко ока – завжди пересушене, і є ризик проникнення інфекції.

Існує кілька ступенів паралічу лицьового нерва.

  • Легкий – обличчя має звичайний вигляд у спокої, при напрузі кут біля рота лишається опущеним. Рухливість брови і повіка – зберігається.
  • При середньому – обличчя набуває асиметрії, щока і брова ледь рухаються, око не закривається повністю.
  • Важка стадія – відрізняється неможливістю закрити око, лоб – нерухомий при напрузі.

Лікувати невропатію треба вже на першій стадії, інакше є ризик, що параліч буде не виправити, а тому радимо при перших підозрах не гаяти час та звертатися до невролога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському.

Як лікують нейропатію лицьового нерва

Перш за все необхідна консультація невролога і комплексна діагностика. Спеціаліст проводить опитування і огляд. Зазвичай проблема «на лице», тому діагноз можна встановити на першому візиті. Але щоб призначити ефективне лікування, може додатково знадобитися консультація ЛОРа, який виключить чи підтвердить наявність захворювань відповідних органів, які спровокувати симптоми паралічу нерва.

Для уточнення застосовуються інструментальне обстеження – МРТ/КТ, щоб виявити, чи є пухлина, яка перетискає нерв, а також – електронейроміографія для визначення ступеня ураження лицьового нерву.

Щоб назавжди усунути параліч, терапія має проводитися комплексно, із суворим дотриманням усіх рекомендацій фахівця. Спочатку лікар усуне причину хвороби: інфекцію, запалення, набряк і біль. Для здорового живлення нервових тканин показані вітаміни групи В. Вони можуть застосовуватися у формі в/м ін’єкцій або в таблетованій. Також в рамках консервативного методу лікування прописують анальгетики і протизапальні ліки.

Важлива роль належить фізіотерапії, яка сприяє відновленню тонусу м’язів. До процедур відносять масаж на обличчі, мімічні вправи, УВЧ, ультразвук, парафінові аплікації. В ході лікування категорично заборонено перебувати на холоді і протягах, щоб не спровокувати рецидив або посилення негативних симптомів.

Окремі випадки нейропатії вимагають хірургічного втручання. Такі методи використовують в разі неефективності медикаментозної і фізіотерапії протягом 5 місяців. Наприклад, проводять реінервацію ін. нервом (під'язиковим) або виконують аутопластику лицевого нерва. Іноді вдаються до пересадки м'язових волокон і пластики обличчя, щоб мінімізувати асиметрію.

В будь-якому випадку не терпіть біль і не чекайте, що проблема зникне сама по собі. При ознаках паралічу лицьового нерва негайно звертайтесь до невролога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському, який допоможе усунути проблему швидко і ефективно! Вас проконсультують, поставлять точний діагноз, виявлять причини нейропатії, враховуючи супутні хвороби, та призначать дієву терапію.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Дана 11-01-2024 Зверталася до лікаря невролога у даний медичний центр. Дуже вдячна лікарю, адже після призначеного лікування допомгло мені!! щиро рекомендую «Оксфорд Медікал»

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА. Ми з Чоловіком завжди будемо звертатися тільки до вас, ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо.

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА♥️Ми з Чоловіком та сімєю завжди будемо звертатися тільки до васА ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо

відділення: Неврологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом