Лікування міжреберної невралгії в Кам'янець-Подільському

Ця хвороба являє собою больовий синдром, який проявляється при запальних процесах, подразненнях чи затисканнях нервів між ребрами. У такому випадку людина раптово відчуває різкий біль у районі грудей, з лівого чи правого боку. Больові відчуття можуть тривати досить довго, посилюючись при рухах та кашлю.

Ознаки цієї хвороби мають суттєву схожість з симптоматикою інфаркту, пневмонії, стенокардії чи інших патологій, тому для хворого дуже важливо своєчасно отримати консультацію лікаря та визначити точний діагноз. Тим більше, треба враховувати, що міжреберна невралгія не виникає як самостійне захворювання, а зазвичай розвивається внаслідок інших хвороб.

Симптоми міжреберної невралгії

Головною ознакою патології є різкий біль у грудній частині. Він поширюється по ходу нерва, нагадуючи електричний удар по ребрах. Зазвичай пацієнти визначають характер болю як пекучий, пульсуючий та стріляючий. 

До списку інших симптомів входить наступне:

 • наявність болю навіть у стані спокою під час сну;
 • чітке визначення епіцентру болю;
 • в частині ураженого нерва спостерігається поколювання чи оніміння;
 • посмикування м’язів в зоні ураження нерва;
 • блідість шкірних покривів;
 • обмежена рухливість.

Більшість хворих на міжреберну невралгію знаходяться в сидячому або лежачому положенні, оскільки у такому становищі біль трохи стихає. При цьому у них не спостерігається підняття температури або лихоманка.

Причини виникнення невралгії

Поява та розвиток хвороби зумовлюється різними факторами. Окрім запальних процесів, невралгію провокують травми, вірусні патології, бактерії, надмірне вживання ліків, отруєння, захворювання аутоімунного характеру, проблеми з кровообігом у судинах, що живлять нерв. 

До інших причин належать:

 • інфекційні хвороби – в тому числі і вірус імунодефіциту людини;
 • новоутворення, які спричиняють тиск на нервові закінчення, судини, інші пухлини;
 • переохолодження організму;
 • проблеми з нирками; 
 • цукровий діабет.

До групи ризику також відносяться і особи похилого віку.

Як діагностується міжреберна невралгія

При появі перерахованих вище ознак хворий має звернутися до сімейного лікаря або невролога медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському. Спеціаліст назначить ряд досліджень та аналізів, які можуть дати повну картину анамнезу хвороби. 

Зазвичай діагностичні методи можуть бути наступними:

 • електрокардіограма – для дослідження роботи серця та виключення його захворювання;
 • рентгенографія або КТ органів грудної клітини та хребта – дозволить визначити стан кісткових та м’язових тканин та виявити запалення чи протрузію;
 • УЗД серця і органів черевної порожнини – його мета полягає у виключенні патологій внутрішніх органів, що потенційно спричиняють схожу симптоматику;
 • аналізи у лабораторії.

Програма терапії для кожного окремого хворого буде суттєво відрізнятися, оскільки лікар у цьому випадку враховує особливості організму, специфіку протікання хвороби, вік пацієнта та багато інших факторів.

Терапевтичні дії можуть бути комплексними, але при цьому вони неодмінно передбачають медикаментозний формат. 

Лікар назначає препарати різного напрямку:

 • знеболювальні та протизапальні – для зняття базових симптомів;
 • протисудомні – дозволять гальмувати проведення больових імпульсів;
 • трициклічні антидепресанти – для зняття напруги хронічних больових синдромів;
 • венотоніки та діуретики – їх дія полягає у знятті набряків;
 • кортикостероїди – потрібні при важких запальних процесах.

Паралельно назначаються вітаміни, можуть застосовуватися компреси: холодні або гарячі. До інших застосовуваних методів відносять лікувальну гімнастику, ударно-хвильову терапію, масаж, фізіотерапію.

Лікування міжреберної невралгії повинне бути правильним, а тому звертайтеся до фахівців медичного центру «Оксфорд Медікал» у Кам’янці-Подільському та одужуйте якнайскоріше!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Дана 11-01-2024 Зверталася до лікаря невролога у даний медичний центр. Дуже вдячна лікарю, адже після призначеного лікування допомгло мені!! щиро рекомендую «Оксфорд Медікал»

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА. Ми з Чоловіком завжди будемо звертатися тільки до вас, ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо.

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА♥️Ми з Чоловіком та сімєю завжди будемо звертатися тільки до васА ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо

відділення: Неврологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом