Лікування наслідків черепно-мозкових травм в Кам'янець-Подільському

Черепно-мозкові травми – механічне пошкодження черепа, тканин головного мозку, його нервових закінчень і судин. ЧМТ бувають відкритими, коли порожнина черепа прямо контактує із зовнішнім середовищем, та закритими, при яких черепна коробка лишається цілісною, ушкоджуються лише шкіра і тканин головного мозку.

Зазвичай серед причин ЧМТ виділяється побутові, виробничі нещасні випадки, або аварії на дорогах.

Ознаки наслідків ЧМТ

Черепно-мозкові травми небезпечні своїми наслідками, які можуть довго не проявлятися, а між тим дуже ускладнити життя хворому.

Без належного лікування і реабілітації наслідки травм черепа проявляються тяжкими симптомами, зокрема сильним головним болем, що не проходить від анальгетиків, хронічною втомою, підвищенням нервового збудження та перепадами настрою, галюцинаціями, нападами агресії і депресії, втратою концентрації уваги і пам'яті, погіршенням слуху, мовлення і дрібної моторики, порушенням координації рухів, безсонням, підвищенням звуко- і світлочутливості та багато ін.

Якщо ви помітили деякі з цих ознак у себе, родича або друга, який переніс травму черепа, одразу звертайтеся по допомогу невролога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському.

Спеціаліст вивчає історію хвороби, збирає анамнез і оглядає пацієнта. Додатково призначається рентгенографія черепа у 2-х проекціях, МРТ і томографія, щоб порівняти стан тканин і судин мозку. Також можуть проводитися спеціальні тести на реакцію, координацію рухів та м’язові рефлекси.

Особливості лікування наслідків ЧМТ

Головний мозок – один з життєво важливих органів, тому лікування наслідків ЧМТ проводять висококваліфіковані неврологи. Після травматизації мозку наслідки зазвичай проявляються не відразу, а через кілька місяців або навіть років. В цей час у людей розвиваються тяжкі патології центральної нервової системи.

Наслідки ЧМТ лікуються на етапі реабілітації. Методи спрямовані на зниження негативних проявів травм, що можуть виникнути після основної терапії та на відновлення нормального функціонування головного мозку.

Відновлення хворих з ЧМТ проводять в палатах інтенсивного лікування. Програми складають індивідуально для кожного випадку, з урахуванням тяжкості стану пацієнта та перебігом реабілітації.

Особливості лікування проявів посттравматичних наслідків

Післятравматичний арахноїдит (арахноенцефаліт)

Один з наслідків – запалення павутиноподібної оболонки, що порушує ліквородинаміку. Хворі скаржаться на нападоподібний або постійний головний біль (при якому не допомагають анальгетики), блювання та запаморочення.

Щоб полегшити біль, використовують розчини фуросеміду і діуретики. Для біостимуляції призначаються препарати на рослинній основі.

Посттравматична епілепсія

Виникає як в перші кілька діб, так і через 2 роки. Для уникнення проявів епілепсії призначають антиконвульсанти, вальпроати. Якщо напад стався, треба виключити хронічні гематоми, абсцеси тощо.

Неврозоподібний стан

Особливості залежать від типу характера пацієнта, складу психіки та патологій, що були перед травмою. Для лікування призначають ноотропні препарати, седативні або транквілізатори з протиневротичною дією.

Крім прийому медикаментів, рекомендується реабілітаційні сеанси психотерапії, кінезіотерапії та ерготерапії. Для відновлення функціонування кінцівок застосовують фізіотерапію.

Строки реабілітації хворих з наслідками ЧМТ залежать від складності травми та особливостей фізіології людини. Легкі випадки потребують реабілітації біля 10 днів, середньої тяжкості – до 2 місяців. А після тяжких травм пацієнт відновлюється мінімум 6 місяців.

Щоб уникнути ускладнень після ЧМТ, вчасно звертайтеся до спеціаліста неврологічного відділення медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському, який допоможе полегшити стан та побороти наслідки травми усіх ступенів складності. Наш медцентр оснащений сучасним обладнанням для КТ, МРТ і т. д., щоб вчасно провести комплексну діагностику і якнайшвидше почати лікування.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Дана 11-01-2024 Зверталася до лікаря невролога у даний медичний центр. Дуже вдячна лікарю, адже після призначеного лікування допомгло мені!! щиро рекомендую «Оксфорд Медікал»

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА. Ми з Чоловіком завжди будемо звертатися тільки до вас, ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо.

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА♥️Ми з Чоловіком та сімєю завжди будемо звертатися тільки до васА ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо

відділення: Неврологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом