Лікування синдрому хронічної втоми в Кам'янець-Подільському

Синдром хронічної втоми є патологією, що проявляється постійною втомою і занепадом сил та виникає при сукупному впливі генетичних, психологічних, імунологічних та інших факторів.

Причинами СХВ виділяють стреси, психотравми, вигорання, хронічні порушення сну, серйозні вірусні/інфекційні хвороби, фізичне і розумове перевантаження. Також СХВ може свідчити про дисфункцію внутрішніх органів і систем: патології серця, гормональні порушення тощо.

До симптомів відносяться: постійна фізична втома і психічне перевантаження, біль без причини, аритмії і задишка, погіршення пам'яті та уваги, відчуття безсилля і байдужості до навколишнього світу та багато ін.

Наслідки синдрому хронічної втоми

СХВ часто лишають без уваги. При цьому він призводить до тяжких розладів ЦНС, втрату працездатності і соціалізації та може зруйнувати роботу цілих систем органів.

Не відчуваєте себе відпочившим навіть після тривалого відпочинку? Не ігноруйте ці ознаки, звертайтесь до невролога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському. Хронічна втома може бути наслідком серйозних патологій, продіагностувати і вилікувати які може лише досвідчений лікар.

Діагностика синдрому хронічної втоми

Виявити СХВ буває нелегко, адже причиною може бути цілий ряд патологій зовнішніх, фізичних та психічних. Лікар ставить попередній діагноз на підставі результатів опитування пацієнта про супутні хвороби, стиль та умови життя і праці тощо.

Слід виключити імунні порушення, онкологію, склероз, ішемію, депресію, інтоксикацію і паразитарне зараження, хімічне отруєння, інфекції, гіпотиреоз та ін.

Щоб правильно визначити причину, невролог призначає широкий спектр аналізів і досліджень:

  • розгорнутий аналіз крові;
  • онкомаркери;
  • ЕКГ/ЕхоКГ;
  • аналіз на ревматоїдний фактор;
  • УЗД щитовидки та аналізи на гормони залози;
  • тест на СХВ та ін.

Особливості лікування синдрому хронічної втоми

Ознаки можна усунути терапією основної патології та її ускладнень, тож лікування проходить комплексно та за індивідуальним планом.

Медикаментозна терапія: направлена на полегшення ознак патології-збудника – противірусні ліки, антидепресанти/седативні, НПП, імуностимулятори.

Фізіотерапія: допоможе відновити роботу м’язів, покращити кровообіг у тканинах організму та усунути СХВ, викликаний стисненням нервів у хребті, перенапруженням м’язів тощо. В різних випадках підійде мануальна, карбоксі-, пресотерапія, пневмомасаж тощо.

Дієтотерапія: може знадобитися консультація з дієтологом-нутріціологом, який скоригує раціон. Харчування має бути збалансованим, регулярним і містити усі необхідні макро- й мікронутрієнти. Часто занепад сил відзначається при дефіциті білка, заліза, вітаміну С, групи В та ін. складових, а також недостатній кількості випитої води.

Психотерапія: необхідна для пацієнтів з діагностованою депресією, неврозами тощо. Лікування СХВ направлене на психоемоційну, когнітивну і поведінкову корекцію стану хворого. Щоб усунути не лише ознаки, а й причину, з пацієнтом працює психолог, іноді – психіатр, можуть призначатися транквілізатори, антидепресанти та ін. ліки залежно від особливостей організму та складу психіки людини.

Рекомендації фахівців

Синдром хронічної втоми часто пов'язаний зі стилем життя. Ненормований робочий графік, нічні зміни, тяжка фізична або стресова праця - все це може призвести до розвитку не лише занепаду сил, а й загострення хронічних патологій. Тому неврологи радять скоригувати режим дня, щоб на добу було 6-8 годин глибокого сну, збалансоване харчування приблизно в один і той самий час, якісний відпочинок і уникнення психоемоційного вигорання і перенапруги.

Також важливо своєчасно лікувати інфекції, запалення та ін. захворювання, які приносять біль і дискомфорт.

Якщо ви швидко втомлюєтеся, потрібно якомога раніше відновити правильний ритм життя і налагодити роботу організму. Кваліфікований невролог медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському розробить ефективну лікувальну тактику, яка поверне вам енергію!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Дана 11-01-2024 Зверталася до лікаря невролога у даний медичний центр. Дуже вдячна лікарю, адже після призначеного лікування допомгло мені!! щиро рекомендую «Оксфорд Медікал»

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА. Ми з Чоловіком завжди будемо звертатися тільки до вас, ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо.

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА♥️Ми з Чоловіком та сімєю завжди будемо звертатися тільки до васА ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо

відділення: Неврологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом