Лікування порушень сну в Кам'янець-Подільському

Порушення сну – поширена патологія сучасної людини, що проявляється через безліч фізичних, психологічних та зовнішніх факторів. При відсутності лікування розлади сну виснажують організм, знижуючи якість життя.

Що провокує порушення сну

Серед найчастіших причин – гормональні зміни, шкідливі звички, хронічний біль, печія, зовнішні подразники, прийом певних ліків, професійні причини (робота вночі, ненормований графік), нервові стреси, астма, розлади ЦНС, аритмія та ін.

Гострі порушення сну (до 3 місяців) можуть бути реакцією на стрес, фізичну перевтому, тощо і проходять самі по собі, як тільки зникне подразнюючий фактор. Але достатньо пари місяців, щоб порушення набули хронічного характеру. Це спостерігається через 3 місяці.

Типи порушень та їх ознаки

Виділяють декілька видів порушень сну:

 • безсоння: на засинання треба мінімум 30 хв., але людина спить поверхнево з перервами, через що на ранок відчувається втома і млявість протягом дня;
 • поведінковий тип безсоння: засинання не відбувається без ритуалу (типово для дітей);
 • гіперсомнія: постійна денна сонливість, що не проходить, навіть якщо людина достатньо спить вночі, проявляється раптовим засинанням;
 • розлади циркадного ритму: зсув пробудження і засинання на кілька годин;
 • синдром неспокійних ніг – м’язове скорочення, бруксизм тощо;
 • парасомнія, в народі лунатизм – людина може виконувати різні дії уві сні, не пам'ятаючи цього на ранок.

Ускладнення

Спочатку порушення сну викликають хронічну втому, погіршення концентрації і працездатності, але згодом проявляються хронічні патології, знижується імунітет. Якщо не вирішувати проблему, вона призведе до тяжкої депресії, розладів ЦНС, ожиріння, хвороб серця, гіпертонії тощо.

Тож якщо ви часто просинаєтеся вночі, довго «крутитесь у ліжку», а потім спите вдень, зверніться по допомогу до невролога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському. 

Діагностика

Порушення сну здебільшого викликають неврологічні патології: хронічний стрес, неврози, панічні атаки тощо. Тому лікуванням цієї проблеми займається невролог. Після опитування пацієнта він проводить певні тести й огляд, додатково призначає загально діагностику: аналіз сечі і крові, ЕКГ, ЕЕГ (електроенцефалограма), УЗД щитовидки й інших органів.

За специфічних проявах розладів сну невролог може направити на консультацію до психотерапевта, ендокринолога та сомнолога. Для точної оцінки порушень проводиться актиграфія: портативний пристрій оцінює кількість і частоту рухів уві сні, але найінформативнішим методом, який виявляє будь-яку форму порушення сну, є полісомнографія. Для цього пацієнт усю ніч проводить в спеціально обладнаній палаті під обстеженням.. Такий моніторинг призначають у складних випадках.

Особливості лікування порушень сну

Якщо розлади носять органічний характер (обумовлений неврологічними або ендокринними проблемами, спочатку усувають основне захворювання й доповнюють симптоматичну терапію.

При неорганічній природі (умови проживання, стреси тощо) порушення лікують  психотерапією і когнітивно-поведінковою корекцією, коли фахівець знаходить причину розладу і вчить пацієнта, як працювати над порушенням, щоб позбутись його.

Комплексна терапія складається з наступних елементів:

 • консультація;
 • навчання прийомам самоаналізу, психологічного налаштування на легке засинання;
 • освоєння практик розслаблення;
 • виключення препаратів, які можуть впливати на якість сну;
 • гігієна сну: зручне ліжко, правильна температура повітря у спальні, відсутність зовнішніх подразників (світло, шум та ін.);
 • фізіотерапія, масажі тощо.

Також невролог призначає медикаментозну терапію: прийом мелатоніну, седативних препаратів, транквілізаторів, барбітуратів, снодійних, антигістамінних та інших ліків, якщо вони потрібні. Їх підбирають з урахуванням типу і причин розладів сну та загального стану здоров’я пацієнта.

Щоб не допустити розвиток хронічних порушень сну, вчасно звертайтеся до невролога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському, який складе індивідуальну програму лікування, щоб ви назавжди позбулися цієї проблеми!

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Дана 11-01-2024 Зверталася до лікаря невролога у даний медичний центр. Дуже вдячна лікарю, адже після призначеного лікування допомгло мені!! щиро рекомендую «Оксфорд Медікал»

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА. Ми з Чоловіком завжди будемо звертатися тільки до вас, ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо.

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА♥️Ми з Чоловіком та сімєю завжди будемо звертатися тільки до васА ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо

відділення: Неврологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом