Лікування нейроциркуляторної дистонії в Кам'янець-Подільському

Нейроциркуляторна дистонія – функціональна патологія, що з’являється при порушеннях нервової та гуморальної регуляції судинного тонусу, через що серце реагує на мінімальні зміни: незначі навантаження та емоції.

НЦД виникає після потужного емоційного перенапруження або психотравми. Крім цього, вона може бути спадковою та проявитися на тлі гормональних змін. Хворі на НЦЖ – бліді, мають астенічну статуру, часто мерзнуть.

Симптоми нейроциркуляторної дистонії

Патологія – багатолика, тож проявляється з боку усіх систем організму через аритмію, головний біль та запаморочення, почуття задухи, панічні атаки, занепад сил, порушення сну та багато ін. Вночі може траплятися вегетативний криз: холодний піт, тахікардія, часті позиви до сечовипускання, потемніння в очах аж до втрати свідомості.

НЦД не загрожує життю, але знижує якість життя, тому при ознаках недуги слід скоріше проконсультуватися з неврологом медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському, щоб отримати допомогу і повернутися до нормального життя.

Діагностичні заходи

Через складність диференціювати НЦД серед ін. патологій постановка точного діагнозу може потребувати обстеження додаткових спеціалістів: невропатолога, кардіолога, ендокринолога та ін. Патологія має досить неспецифічні ознаки, які можуть сигналізувати про небезпечні захворювання.

Важлива комплексна діагностика для виключення тиреотоксикозу, ішемії та пороку серця, неврозу та ін. Тому після опитування і консультації невролог відправляє пацієнта на ЕКГ та ЕхоКГ, рентген грудини, добовий моніторинг АТ, УЗД, аналізи крові на гормони і т. д.

Особливості лікування

Щоб успішно вилікувати НЦД, фахівець визначає першопричину, оцінює стан здоров'я хворого і виходячи з цього підбирає комплексну методику лікування. Зазвичай терапія складається з фізіопроцедур (масажі, ЛФК, електросон, акупунктура, хвойні ванни тощо), прийому медикаментів (залежно від виду НД і симптоматики).

Залежно від стилю і умов життя пацієнта показано виключення стресових ситуацій, участі в конфліктах на роботі і вдома. При інфекційно-токсичній дистонії проводять санацію ротової порожнини, лікують інфекції і т. д.

Психотерапія – підходить для людей з лабільною НС та проявами апатії, ПА, депресією. Призначаються сеанси у психолога для визначення глибинних тригерів напруження, практики на релаксацію, арт-, світло- та звукотерапія.

На сеансах пацієнта вчать самонавіюванню, аутотренінгу, концентрують увагу на позитивному прогнозі лікування. Корисно, коли з дозволу пацієнта присутні близькі родичі, яких також інформують про проблему, її причини і способи подолання.

Прийом ліків допомагає відновити взаємодію лімбічної області мозку, гіпоталамуса та ін. органів, тому призначають ноотропи, антидепресанти, які заспокоюють НС, знімають відчуття тривожності і збудливість. Ряд медикаментів покращує кровообіг, в т. ч. і в головному мозку для зниження церебрального ангіодистонічного синдрому. Крім цього, в асортимент можуть входити бета-адреноблокатори і антиаритмічні ліки, які приймають хворі із симпатоадреналовим кризом випадками тахікардії і симптомної аритмії.

Додатково лікар порадить фітосбори з валеріани, ромашки, м’яти, пустирнику та ін. трав. Їх треба заварювати і пити протягом 1-6 місяців. Лікування доповнюється ЛФК і дозованою фізичною активністю (плавання, прогулянки на свіжому повітрі). При зайвій вазі для пацієнта розробляють дієту. Важлива відмова від алкоголю та паління.

Терапія проходить амбулаторно, тому необхідно виконувати рекомендації спеціаліста, щоб скоріше одужати. Періодичність спостережень визначають індивідуально. Показники успіху лікування – ремісія, толерантність до навантажень, нормалізація ЧСС і АТ, мінімізація метеопатичного синдрому, покращення загального самопочуття.

Ведіть здоровий стиль життя, уникайте стресів та прислухайтесь до себе. При виявлені погіршення самопочуття на тлі перенапруження та тривожності поспішайте звернутися до невролога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському, який підбере ефективне лікування НЦД.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Дана 11-01-2024 Зверталася до лікаря невролога у даний медичний центр. Дуже вдячна лікарю, адже після призначеного лікування допомгло мені!! щиро рекомендую «Оксфорд Медікал»

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА. Ми з Чоловіком завжди будемо звертатися тільки до вас, ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо.

відділення: Неврологія

Діана 05-01-2024 Опанасенко Анастасія ВелеріївнаНайкраща лікар який знає свою роботу дякуємо Вам ви НАЙКРАЩА♥️Ми з Чоловіком та сімєю завжди будемо звертатися тільки до васА ваша клініку найкраща тільки вас завжди вибиратимемо

відділення: Неврологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом