Гінекологія
Гінекологія

Біопсія шийки матки в Кам'янець-Подільському

Біопсія шийки матки – один із способів дослідження органу, при якому відбувається відбір клітин або тканин з діагностичною метою. Даний метод є неодмінним при підозрі на онкологічне захворювання.

Результат біопсії дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, що значно підвищує потенціал успішного лікування в подальшому. Обстеження відбувається в період з 7 по 13-й день циклу, одразу після закінчення місячних. Такий формат забезпечує повноцінне відновлення органу в подальшому та мінімально знижує ризики появи запальних процесів.

Коли призначається проведення біопсії шийки матки

Основними показниками для призначення процедури вважаються наступні проблеми зі здоров'ям:

  • дисплазія шийки матки – цей стан є передраковим, для нього характерна наявність клітин епітелію, які здатні злоякісно перероджуватися;
  • лейкоплакія – потовщення та огрубіння плаского епітелію, яке має вигляд білої плями з чіткими межами;
  • ектопія шийки матки – патологія, яка проявляється в зміні слизової піхви;
  • поліпи – вони з'являються на слизовій шийки матки та цервікальному каналі;
  • конділоми або генітальні бородавки — причиною їх появи є вірусні інфекції, зовні вони мають вигляд конусних наростів на слизовій.

Окрім цих випадків, біопсія шийки матки також може назначатися при наявності йод негативних сегментів, ацетобілого епітелію, атипічних судин, грубої мозаїки. Інші випадки використання цього методу стосуються появи в мазку підозрілих клітин при гістологічному обстеженні.

Види біопсії шийки матки

До біопсії необхідно пройти обстеження – загальний аналіз крові, на згортання, мазок на флору і цитологію, на приховані інфекції.

Для проведення біопсії застосовується кілька методів, підбір яких залежить від цілі аналізу, здоров’я пацієнтки та деяких інших загальних показників. 

Зазвичай у медичному центрі “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському використовують такі напрямки обстеження:

  • кольпоскопічна або пункційна біопсія – у цьому методі використовується спеціальний інструмент та особливі розчини для фарбування;
  • конусна – проводиться під загальним наркозом, під час взяття матеріалу застосовується скальпель або лазер, якими беруться конусоподібні тканини;
  • ендоцервікальний кюретаж – тканини беруться з ендоцервікального органу з використанням кюретки, інструменту у вигляді гачка.

Зазвичай відбір тканин відбувається за єдиним алгоритмом. Перед початком аналізу потрібно опорожнити сечовий міхур, в роботі медпрацівник використовує спеціалізоване обладнання для доступу до шийки матки. У процесі можуть використовуватися особливі розчини для позначення оброблюваних тканин – у такому випадку пацієнтка може відчути їх дію. 

Розмір взятого біоматеріалу та сегмент його забору залежить від показників, за необхідності медпрацівник може ввести знеболювальне.

Як підготуватися до процедури

Зазвичай ця процедура не передбачає особливих методів підготовки. У випадку застосування наркозу треба не приймати їжу за 5-10 годин до відвідування лікаря. Заборонено приймати алкогольні напої та палити цигарки. Не треба приховувати від лікаря всі подробиці стосовно здоров'я, також потрібно повідомити про алергічні реакції на конкретні хімічні речовини. 

Протягом доби до втручання треба не вступати в інтимні контакти, небажано використання тампонів, внутрішньо вагінальних свічок та кремів. 

Записатися на біопсію шийки матки можна у медичному центрі “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському. Отримана інформація дасть максимально точний результат та дозволить підібрати дієве лікування.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 4.83, голосів: 23 )

відгуки
Оксана 09-03-2024 Чудовий лікар,була в багатьох лікарів і не могли виявити проблему. Юлія Олегівна знайшла причину проблеми і призначила дієве лікування.

відділення: Гінекологія

Олександра 07-03-2024 Сьогодні був на прийомі у лікаря гінеколога Марини Олександрівни Манько. Дуже приємні враження, справжній спеціаліст, хороша людина. Всім рекомендую.

відділення: Гінекологія

Діана 06-03-2024 Дякую, лікарю Марині Олександрівні , дуже дбайлива та компетентна у свої галузі

відділення: Гінекологія

Ольга 26-02-2024 Хочу поділитися своїми враженнями від візиту до лікаря-гінеколога в медичному центрі 'Оксфорд Медікал'. Я залишилася дуже задоволеною якістю та професіоналізмом наданої допомоги. Лікар виявила велику увагу до моїх проблем, уважно вислухала мої скарги та надала конкретні пояснення щодо лікування. Дякую за ваші роботу.

відділення: Гінекологія

Ксения 20-05-2021 Я хочу сказать, огромное спасибо за осмотр и за консультацию, я очень довольна доктором Сандулеса Лілія Василівна, по больше таких специалистов, она умна и грамотна, я первый раз получила хорошие емоции от посещение к гинекологу не смотря на свои проблемы.

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом