Дисплазія шийки матки – це неприродня епітелію піхви матки, що є одним із передракових процесів. При виявленні захворювання на ранніх стадіях можливе попередження виникнення та розвитку онкологічних процесів у організмі.
ОЗНАКИ ТА ПРИЧИНИ ДИСПЛАЗІЇ ШИЙКИ МАТКИ
Переважно сама по собі дисплазія шийки матки не проявляється якимось певними симптомами. Та все ж таки якщо до дисплазії приєднується розвиток мікробної інфекції, що піднімає ознаки кольпіту чи цервіціту, то вона може проявлятися:
- печінням;
- свербінням;
- кров’янистими виділеннями.
Зазвичай дисплазія шийки матки протікає без яскраво виражених больових відчуттів. Дуже часто до неї можуть приєднуватися супутні захворювання.
До однієї із основних причин виникнення захворювання відносять наявність в організмі жінки вірусу папіломи людини (ВПЛ-16 і ВПЛ-18). Саме вірус папіломи людини спричиняє дисплазію шийки матки у 95% випадків. Іншими факторами, що сприяють розвитку хвороби, є:
- низький імунітет;
- неправильне харчування;
- стреси;
- шкідливі звички;
- хронічні захворювання статевих органів;
- деякі медичні засоби;
- ранній початок статевого життя;
- травми шийки матки.
ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ДИСПЛАЗІЇ ШИЙКИ МАТКИ
Перш за все лікар-гінеколог медичного центру «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський» проводить огляд шийки матки задля визначення явних ознак наявності захворювання. Опісля цього для підтвердження діагнозу можуть бути призначені:
- кольпоскопія;
- цитологічне дослідження;
- зішкріб;
- гістологічне дослідження;
- біопсія.
Тільки після визначення точного діагнозу лікар-гінеколог встановлює оптимальний метод лікування, зважаючи на загальну клінічну картину пацієнта, а також на ступінь дисплазії, вік жінки, розмір ураження, супутні захворювання тощо. Для лікування дисплазії шийки матки можуть використовуватися:
- медикаментозні препарати;
- кріотерапія;
- електрокоагуляція;
- радіохвильова терапія;
- лазерне видалення.
Перед будь-яким методом хірургічного втручання пацієнтка має пройти курс протизапальної терапії.
Для профілактики дисплазії шийки лікарі-гінекологи рекомендують:
- відмовитися від шкідливих звичок;
- збалансовано харчуватися;
- регулярно відвідувати гінеколога.
Записатися на попередній прийом у відділення гінекології медичного центру «Оксфорд Медікал Кам’янець-Подільський» можна за телефоном:
(03849) 56-100, або заповнюйте відповідну форму на сайті.