Гінекологія
Гінекологія

Вакцинація від вірусу папіломи людини в Кам'янець-Подільському

Вірус папіломи людини – хвороба, яка передається статевим шляхом або у контакті слизових. На перший погляд, ця патологія не несе ніяких загроз, проте деякі її різновиди мають здатність спровокувати розвиток онкології.

Своїм виливом на епітелій вірус змінює генетику клітин, і з часом уражена клітина може стати основою для появи злоякісної пухлини. Сам вірус здатний жити в організмі людини дуже довго, не виявляючи себе. Проте у випадку порушень роботи імунної системи він може активізуватися і сприяти розвитку важкого захворювання.

У чому загроза вірусу папіломи людини

Хвороба ця передається при безпосередньому тісному контакті. Одна людина може мати відразу декілька видів збудників. 

Новоутворення виникають на різних частинах тіла – в залежності від того, куди потрапив вірус:

  • бородавки – вони з’являються на щільних шкірних покривах;
  • кондиломи – на статевих органах;
  • папіломи – на дихальних шляхах, а також на поверхні шийки матки.

Перелік онкогенних типів включає близько 16-18 різновидів. Найчастіше вони спостерігаються у пацієнток з неоплазією шийки матки. У 85% випадків папілома викликає рак прямої кишки, у 70% жінок зустрічаються пухлини статевих органів, рак гортані буває у 12%.

Як уберегтися від вірусу папіломи

Оскільки саме тісні контакти при статевих актах найчастіше провокують появу цієї патології, то одним із дієвих методів спеціалісти називають бар’єрну контрацепцію. Рекомендовано не допускати випадкових інтимних контактів та мати одного статевого партнера. Лікарі радять своєчасно проходити обстеження на вірусну інфекцію.

Разом з тим перераховані вище засоби не завжди дають 100% ефект, а тому для більш продуктивного результату вірусологи розробили спеціальні препарати. Їх застосовують у вигляді профілактичного щеплення, у результаті чого організм отримує підвищення імунітету та здатність боротися з зараженням. Вакцинація сприяє виробленню антитіл проти вірусу, попереджаючи розвиток ускладнень. Вона не має ніяких протипоказань, крім алергії на компоненти препарату.

До переліку обов’язкових вакцин ці засоби не входять, але міжнародні організації охорони здоров’я рекомендують робити її в дитячому віці, після 9-12 років. Це зумовлено тим, що даний період життя людини виключає ймовірність зараження, оскільки діти ще не живуть статевим життям. 

Також рекомендації зробити щеплення від вірусу папіломи людини стосуються таких груп населення:

  • перед початком статевого життя;
  • якщо є практика частих інтимних зв’язків;
  • ті, хто постійно міняє статевих партнерів;
  • при імунодефіцитному стані організму.

Крім цього, до групи ризику відносяться люди з проявами ВІЛ інфекції, а також ті, хто займається їх лікуванням.

Краще за все провести імунізацію до 27-річного віку, оскільки саме до цього періоду життя більшість людей заражається вірусом. Вакцинація передбачає курс в дві або три ін’єкції, між якими потрібно робити інтервал в кілька тижнів або й місяців. 

Індивідуальний графік вакцинування визначає лікар після опитування та огляду пацієнта. За наявності інфекції робити щеплення немає сенсу, оскільки воно не зможе вилікувати хворобу. Проте для тих, хто лікує новоутворення, вакцина може зменшити прояви рецидивів. 

Медичний центр “Оксфорд Медікал” у Кам’янці-Подільському пропонує пройти курс вакцинації тим, хто потребує захисту від вірусу папіломи людини. Досвідчений лікар неодмінно проведе огляд пацієнта, визначивши наявність показань чи протипоказань. Ми маємо у своєму розпорядженні якісні та ефективні вакцини, дієвість яких підтверджена відповідними сертифікатами Міністерства охорони здоров’я України.  

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Оксана 09-03-2024 Чудовий лікар,була в багатьох лікарів і не могли виявити проблему. Юлія Олегівна знайшла причину проблеми і призначила дієве лікування.

відділення: Гінекологія

Олександра 07-03-2024 Сьогодні був на прийомі у лікаря гінеколога Марини Олександрівни Манько. Дуже приємні враження, справжній спеціаліст, хороша людина. Всім рекомендую.

відділення: Гінекологія

Діана 06-03-2024 Дякую, лікарю Марині Олександрівні , дуже дбайлива та компетентна у свої галузі

відділення: Гінекологія

Ольга 26-02-2024 Хочу поділитися своїми враженнями від візиту до лікаря-гінеколога в медичному центрі 'Оксфорд Медікал'. Я залишилася дуже задоволеною якістю та професіоналізмом наданої допомоги. Лікар виявила велику увагу до моїх проблем, уважно вислухала мої скарги та надала конкретні пояснення щодо лікування. Дякую за ваші роботу.

відділення: Гінекологія

Ксения 20-05-2021 Я хочу сказать, огромное спасибо за осмотр и за консультацию, я очень довольна доктором Сандулеса Лілія Василівна, по больше таких специалистов, она умна и грамотна, я первый раз получила хорошие емоции от посещение к гинекологу не смотря на свои проблемы.

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом