Гінекологія
Гінекологія

Лікування порушень клімактеричного періоду (менопаузи) в Кам'янець-Подільському

Клімактеричний період (менопауза) – фізіологічна перебудова організму жінки з віком, для чого характерно згасання репродуктивної функції і статевої активності. Як правило, це не хвороба, але в силу особливостей організму та ускладнюючих факторів процес може порушити роботу цілих систем органів.

Оптимальне контролювання стану – гінекологічні огляди раз на 6 місяців і негайне лікування супутніх захворювань.

Падіння рівня естрогену розвивається протягом 1,5-10 років. Вираженість ознак і тяжкість порушень залежить від загального стану.

Клімактеричні порушення проявляються у різних формах:

  • нейровегетативні: приливи жара до шиї протягом 30 сек. – 2 хв.;
  • психоневротичні: погіршення пам’яті та уваги, емоційна нестабільність;
  • соматичні: запалення піхви, кровотечі, свербіння в зоні статевих органів.

Також жінка може набрати вагу, її голос стає нижчим, а на обличчі починає рости волосся.

Помітивши симптоми, покваптесь проконсультуватися з гінекологом медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському, адже перелічені прояви часто сигналізують про інші патології. Їх треба усунути, щоб полегшити самопочуття і мінімізувати тяжкість протікання клімаксу.

Діагностика

Основний вид – огляд у гінекологічному кріслі. Додатково спеціаліст бере мазки на флору та призначає аналізи крові на рівень гормонів та згортання крові, мамографію, УЗД, ЕКГ з вимірюванням пульсу й АТ та ін.

Особливості лікування

Способів повністю вилікуватися від клімаксу – ще не винайшли, адже це частина життя організму жінки. Але можна полегшити перебіг менопаузи, її неприємні симптоми та наслідки.

Щоб призначити лікувальний курс та скоригувати клімактеричні порушення, гінеколог може взаємодіяти з ін. спеціалістами для визначення причини дисбалансу: психотерапевтом, ендокринологом, неврологом і т. д.

Залежно від особливостей порушення фахівець призначає медикаментозне негормональне або гормональне лікування, а з профілактичною метою – немедикаментозні методи. Організм кожної жінки – унікальний, тому потребує індивідуального підходу з урахуванням загального стану здоров’я, віку, симптомів і особливостей протікання порушень.

Напрямки терапії

Фахівці виділяють декілька напрямків терапії.

Немедикаментозна

Передбачає спортивні вправи, прогулянки, дотримання режиму сну, збалансованої дієти та ін. Також показані масажі, фітотерапія, відвідування басейну та ін. методи.

Медикаментозна

На цій стадії не обходиться без негормональних препаратів – вітамінно-мінеральних комплексів після 45 років, транквілізаторів і м'яких седативних, фітопрепаратів нейролептиків. При наявності супутньої патології ці ліки легко і безпечно комбінуються з основною терапією, оскільки більшість з них складаються з природніх компонентів.

Гормонозамісна терапія

За результатами обстеження гінеколог може застосовувати 2 шляхи прийому препаратів.

Короткостроковий курс: ефективний при необхідності зменшити симптоматику гормональних порушень. Тривалість – протягом 1-2 років. Основна мета схеми – корекція нейровегетативних, психоемоційних розладів, патологій сечостатевої системи і дефектів зовнішності.

Довгостроковий: призначають при діагностуванні ураження ЦНС і дисфункції ендокринних залоз. Таке лікування може тривати до десяти років. Мета – попередити розвиток хвороби Альцгеймера, остеопорозу, ішемії.

Важливо! Будь-який препарат має протипоказання і побічні ефекти, тому не варто призначати самостійно гормони.  Проконсультуйтеся з лікарем медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському, який підбере правильні ліки у потрібній дозі.

Незважаючи на те, що менопауза – це природний стан жінки, не займайтесь самолікуванням. В кращому випадку, це не принесе результату, а в гіршому – занапастить стан.

Запишіться на прийом до гінеколога - неприємні симптоми клімаксу можна мінімізувати, а при своєчасній турботі про здоров'я під наглядом лікаря – взагалі обійти.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Оксана 09-03-2024 Чудовий лікар,була в багатьох лікарів і не могли виявити проблему. Юлія Олегівна знайшла причину проблеми і призначила дієве лікування.

відділення: Гінекологія

Олександра 07-03-2024 Сьогодні був на прийомі у лікаря гінеколога Марини Олександрівни Манько. Дуже приємні враження, справжній спеціаліст, хороша людина. Всім рекомендую.

відділення: Гінекологія

Діана 06-03-2024 Дякую, лікарю Марині Олександрівні , дуже дбайлива та компетентна у свої галузі

відділення: Гінекологія

Ольга 26-02-2024 Хочу поділитися своїми враженнями від візиту до лікаря-гінеколога в медичному центрі 'Оксфорд Медікал'. Я залишилася дуже задоволеною якістю та професіоналізмом наданої допомоги. Лікар виявила велику увагу до моїх проблем, уважно вислухала мої скарги та надала конкретні пояснення щодо лікування. Дякую за ваші роботу.

відділення: Гінекологія

Ксения 20-05-2021 Я хочу сказать, огромное спасибо за осмотр и за консультацию, я очень довольна доктором Сандулеса Лілія Василівна, по больше таких специалистов, она умна и грамотна, я первый раз получила хорошие емоции от посещение к гинекологу не смотря на свои проблемы.

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом