Гінекологія
Гінекологія

Видалення поліпів в Кам'янець-Подільському

Поліпи – доброякісні новоутворення в порожнині матки, що виникають через гіперплазію клітин епітелію. Тіло розташоване на ніжці або широкій основі. Зустрічають одиночні та множинні поліпи з розмірами до 4 см.

Внутрішньоматкові поліпи бувають залізистими, фіброзними та аденоматозними. Останній вид новоутворень – небезпечний через здатність переродження на ракові пухлини.

Для встановлення типу поліпів, їх доброякісності і отримання грамотного лікування звертайтеся до кваліфікованого гінеколога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському, який проведе видалення малоінвазивним методом після комплексної діагностики і оцінки усіх ризиків 

Чому з'являються поліпи 

Новоутворення провокує розростання ендометрія, яким вистелена порожнина матки. Це відбувається через гормональні розлади та вік пацієнтки.

Також до причин відносяться венеричні захворювання, хронічні інфекції і запалення, клімакс, вагітність, трави, аборти та ін.

Симптоматика і діагностика маточних поліпів 

Поліпи – практично безсимптомні, особливо на ранніх стадіях розвитку. Поодинокі новоутворення взагалі можуть не проявити себе і не доставляти жодного дискомфорту. Про їх наявність жінка дізнається випадково, на плановому огляді гінеколога. Але при множинних або великих за розмірами поліпах спостерігається ряд ознак:

  • кров після сексуального контакту та посеред менструального циклу;
  • ниючий/різкий біль;
  • порушення циклу;
  • болісні і рясні місячні;
  • кровотечі при клімаксі;
  • проблеми зачаття дитини.

Якщо залишити поліпи без діагностики і лікування, є ризик їх переходу в онкологію, тому необхідна кваліфікована допомога і постановка точного діагнозу. Зазвичай поліпи видаляють хірургічно, а їх тканини передають на гістологію.

Поліпи діагностують при огляді в кріслі гінекологічним дзеркалом, за допомогою гістеросонографії і трансвагінального УЗД. Додатково фахівець може призначити аналізи крові і сечі, аналіз на венеричні захворювання, мазок на флору.

Найінформативнішим методом, що визначає розмір, локалізацію, кількість і вид новоутворень, є гістероскопія. В ході такої діагностики проводять гістерорезектоскопію.

Показання до поліпектомії

Видалення поліпів проводять за наявності новоутворень середніх і великих розмірів та при прогресуючій хворобі.

Протипоказаннями є гострі інфекції, рак шийки матки, запалення органів малого тазу, рубці та розрив шийки матки, звуження її каналу, вагітність, кровотечі та гемофілія.

Методи поліпектомії

У сучасній практиці «золотий стандарт» видалення поліпів – гістерорезектоскопія. Операцію проводять гістероскопом з високоточною оптикою, яка виводить зображення на екран і дозволяє акуратно виконати процедуру, не пошкоджуючи здорові тканини.

Інший, не менш ефективний метод – лазерна поліпектомія. Це малотравматичний і безкровний спосіб, який видаляє поліпи з шийки і цервікального каналу. Метод – абсолютно безпечний, не лишає рубців і зберігає здатність до вагітності і народження.

Підготовка до видалення

За 3 доби перед операцією слід обмежити статеві зв'язки і фізичні активності. Також не використовуйте тампони і тимчасово припиніть прийом антикоагулянтів.

Гістероскопію проводять під загальною анестезією. Лазерну поліпектомію – зазвичай під місцевим. Обидва способи дозволяють повністю контролювати втручання без ризику травмування здорових тканин, кровотеч та інфекцій. Рубців не залишається, тож можна сміливо планувати зачаття.

Профілактичні огляди призначаються через 3 і 6 місяців. Для запобігання рецидивам показаний прийом гормонів. Поліпи направляються на гістологію для виключення ризику онкології.

Відновлення триває 3-4 тижні. Можна займатися звичними справами, але без активних фізичних тренувань. Також в цей період не рекомендовані відвідування сауни і статеві контакти.

При діагностуванні поліпів обов'язково проконсультуйтесь із досвідченим гінекологом медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському, який чітко встановить їх тип і підбере ефективний, швидкий і безпечний метод видалення новоутворень.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки




Оксана 09-03-2024 Чудовий лікар,була в багатьох лікарів і не могли виявити проблему. Юлія Олегівна знайшла причину проблеми і призначила дієве лікування.

відділення: Гінекологія

Олександра 07-03-2024 Сьогодні був на прийомі у лікаря гінеколога Марини Олександрівни Манько. Дуже приємні враження, справжній спеціаліст, хороша людина. Всім рекомендую.

відділення: Гінекологія

Діана 06-03-2024 Дякую, лікарю Марині Олександрівні , дуже дбайлива та компетентна у свої галузі

відділення: Гінекологія

Ольга 26-02-2024 Хочу поділитися своїми враженнями від візиту до лікаря-гінеколога в медичному центрі 'Оксфорд Медікал'. Я залишилася дуже задоволеною якістю та професіоналізмом наданої допомоги. Лікар виявила велику увагу до моїх проблем, уважно вислухала мої скарги та надала конкретні пояснення щодо лікування. Дякую за ваші роботу.

відділення: Гінекологія

Ксения 20-05-2021 Я хочу сказать, огромное спасибо за осмотр и за консультацию, я очень довольна доктором Сандулеса Лілія Василівна, по больше таких специалистов, она умна и грамотна, я первый раз получила хорошие емоции от посещение к гинекологу не смотря на свои проблемы.

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції




актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом