Гінекологія
Гінекологія

Рідинна цитологія в Кам'янець-Подільському

Третє місце серед хвороб, викликаних злоякісними пухлинами, займає рак шийки матки. За статистикою, випадки цього захворювання діагностуються в 10-20 жінок на кожні 100 000. Найчастіше проблема проявляється у віці після 30 років, інколи спостерігаються у жінок до 20-літнього віку, а у 25% епізодів – у віці після 65 років. 

За рекомендаціями ВОЗ кожна жінка має обов'язково проходити обстеження цього органу, починаючи з 21-річного віку або відразу після початку статевого життя. Після тридцятилітнього віку подібний скринінг має проходити кожен рік.

Що таке ПАП тест

Рідинна цитологія, або ПАП-тест – це особливе обстеження, яке допомагає визначити стан шийки матки та цервікального каналу на рівні клітинного розвитку. Дана методика зазвичай застосовується під час ранньої діагностики або для профілактичних мір онкозахворювань у пацієнток, які не мають хворобливих симптомів.

Рідинна цитологія як метод вважається більш достовірним у порівнянні зі звичайним цитологічним дослідженням на атипічність клітин. Метод дозволяє виявити специфічні зміни шийки матки на найранніших стадіях та оцінити ризик розвитку онкології.

Особливістю такого тестування є надзвичайна чіткість відтворення клітин. Під час використання цього методу досліджуваний матеріал перемішується з розчином, який в механічному порядку відділяє клітини епітелію від слизу. Таким чином кількість помилково-негативних результатів значно скорочується.

Як правильно підготуватися до процедури обстеження

Найоптимальнішим періодом для здачі біологічного матеріалу вважається середина менструального циклу без днів овуляції, оскільки в інших випадках можуть спостерігатися сильні виділення слизу, які заважатимуть зробити правильно аналіз.

Суть підготовки до даної процедури полягає у відмові наступних чинників:

 • сексуальні стосунки – вони мають бути мінімум за дві доби до взяття мазка;
 • спринцювання піхви;
 • використання вагінальних свічок та сперміцидних мазей;
 • прийом контрацептивів та пігулок проти запалення;
 • використання тампонів.

Взяття мазка проводиться в період огляду на гінекологічному кріслі. Здавати аналіз потрібно до мануального обстеження матки, кольпоскопії або інших медичних маніпуляцій. У випадку необхідності їх проведення аналіз можна здавати лише через 48 годин, оскільки порушення можуть призвести до зміни клітинних елементів.

Як та в яких випадках проводиться рідинна цитологія

Біоматеріал береться з органу з використанням особливої щіточки, конструкція якої дає можливість зібрати клітини з усієї поверхні шийки матки та з цервікального каналу. Після цього щіточка опускається в стерильний контейнер зі спеціальним розчином. Обробка аналізу здійснюється в спеціалізованому складному апараті, де відбувається відмивання кліток з використанням своєрідної центрифуги, після чого клітини рівним шаром розподіляються по скельцю. В подальшому біоматеріал аналізується лікарем-цитологом.

Базовими показниками для проведення досліджень є наступне:

 • планування вагітності;
 • порушення менструального циклу;
 • безпліддя;
 • гінекологічні патології вірусного походження у вигляді кондилом генітального герпесу тощо;
 • довгий період прийому протизаплідних та гормональних засобів;
 • безпричинна поява виділень з піхви;
 • підготовка до встановлення контрацептивних засобів – внутрішньоматкової спіралі та інших.

Медичний центр “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському проводить всі види лабораторних обстежень, включно з рідинною цитологією. Звертаючись за допомогою, ви можете розраховувати на якісну діагностику та лікування хвороб за новітніми технологіями. 

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Оксана 09-03-2024 Чудовий лікар,була в багатьох лікарів і не могли виявити проблему. Юлія Олегівна знайшла причину проблеми і призначила дієве лікування.

відділення: Гінекологія

Олександра 07-03-2024 Сьогодні був на прийомі у лікаря гінеколога Марини Олександрівни Манько. Дуже приємні враження, справжній спеціаліст, хороша людина. Всім рекомендую.

відділення: Гінекологія

Діана 06-03-2024 Дякую, лікарю Марині Олександрівні , дуже дбайлива та компетентна у свої галузі

відділення: Гінекологія

Ольга 26-02-2024 Хочу поділитися своїми враженнями від візиту до лікаря-гінеколога в медичному центрі 'Оксфорд Медікал'. Я залишилася дуже задоволеною якістю та професіоналізмом наданої допомоги. Лікар виявила велику увагу до моїх проблем, уважно вислухала мої скарги та надала конкретні пояснення щодо лікування. Дякую за ваші роботу.

відділення: Гінекологія

Ксения 20-05-2021 Я хочу сказать, огромное спасибо за осмотр и за консультацию, я очень довольна доктором Сандулеса Лілія Василівна, по больше таких специалистов, она умна и грамотна, я первый раз получила хорошие емоции от посещение к гинекологу не смотря на свои проблемы.

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом