Гінекологія
Гінекологія

Лікування ендометріозу в Кам'янець-Подільському

Ендометріоз є «жіночою» патологією, яка спричиняється гормональними розладами. Захворювання характеризується доброякісним розростанням гормонозалежних тканин – ендометрію. В зоні ризику – органи малого тазу: яєчники, труби і зв'язки матки та прямої кишки, ректосигмоїдна зона нижнього відділу кишківника.

Розрізняють 4 ступеня хвороби:

 1. Незначні ураження підслизової оболонки.
 2. Глибші осередки з ураженням 50% мускулатури матки.
 3. Численні ураження, кісти, спайки та ураження 100% м'язів.
 4. Багато глибоких уражень, двосторонні кісти, зрощення, проростання прямої кишки або піхви.

Остання стадія – найтяжча і призводить до серйозних ускладнень. Тому варто знати фактори ризику і прояви патології, і вчасно починати лікування.

Причини появи ендометріозу

На розвиток патології впливають імунні порушення, ендокринні та гуморальні розлади. Також причинами мтають аборти, складні пологи, використання внутрішньоматкової спіралі, спадковість,  порушення метаболізму і менструального циклу, зайва вага та ін.

Симптоми ендометріозу

Симптоматика захворювання доволі широка:

 • гіперменорея;
 • маткові кровотечі;
 • кров'янисті виділення між менструаціями;
 • жовтушний відтінок слизових і шкіри;
 • слабкість;
 • біль при статевому акті та після нього;
 • закрепи;
 • біль в області тазу;
 • постійна температура тіла до 38℃ та ін.

Без лікування ендометріоз загрожує складністю зачаття, безпліддям і синдромом виснаження ресурсу яєчників. Інші ускладнення – анемія, перитоніт, переродження тканин на онкологію, множинні спайки і рубці, патології вагітності, пологів та ін.

Варто негайно звернутися до гінеколога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському, який поставить точний діагноз, проведе обстеження і призначить ефективне лікування.

Діагностика

Терапія завжди починається з обстеження. Ендометріоз визначають при зборі анамнезу, гінекологічному огляді, гістології й інструментального обстеження.

Фахівець звертає увагу на вік пацієнтки, генетичну схильність до ендометріозу, вагітності та аборти, наявні гінекологічні патології.

Інструментальне обстеження ендометріозу:

 • КТ/МРТ;
 • кольпоскопія;
 • гістероскопія;
 • доплерометрія;
 • УЗД яєчників і матки;
 • лапароскопічне обстеження.

Особливості лікування 

Консервативне лікування складається з прийому вітамінів, імуностимуляторів і гормонів: оральних контрацептивів, прогестинів, агоністів гонадоліберину та ін. Гормональна терапія відновлює функції яєчників, за рахунок чого дозріватимуть фолікули. Після лікування робота яєчників нормалізується.

Мета терапії – усунення болю, фізичного і психологічного дискомфорту, запалення, нормалізація роботи гіпоталамуса, наднирників, гіпофіза, щитовидки, покращення кровопостачання в органах малого тазу і сечостатевій системі.

Хірургічне втручання і вибір методу оперування визначаються з урахуванням віку, стану сечостатевої системи, розташуванням і рівнем ураження. Це може бути лапароскопія, лапаротомія, крижово-маточна денервація або нейректомія.

Лапароскопія є сучасним малоінвазивним способом лікування ендометріозу. Обладнання оснащене високоточною оптикою дозволяє повністю контролювати хід операції і без травматизації здорових тканин видалити важкодоступні зони з ендометріозом.

При поширеному ендометріозі різних форм та при наявності протипоказань використовують метод лапаротомії – інвазивної порожнинної операції.

Комплексне лікування доповнюється гімнастикою, прогулянками на вулиці та обмеженням психічних, фізичних і розумових перевантажень.

Профілактика захворювання

Щоб уникнути ендометріозу регулярно відвідуйте гінеколога - мінімум раз на 6 місяців і своєчасно лікуйте навіть незначні патології сечостатевої системи.

Перебуваючи в групі ризику на захворювання ендометріозом, відстежуйте свій стан і вчасно записуйтесь на консультацію до гінеколога медичного центру “Оксфорд Медікал” в Кам’янці-Подільському. Спеціаліст призначить комплексну діагностику, поставить точний діагноз і розробить індивідуальний план лікування, який відновить ваше здоров'я.

ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

відгуки
Оксана 09-03-2024 Чудовий лікар,була в багатьох лікарів і не могли виявити проблему. Юлія Олегівна знайшла причину проблеми і призначила дієве лікування.

відділення: Гінекологія

Олександра 07-03-2024 Сьогодні був на прийомі у лікаря гінеколога Марини Олександрівни Манько. Дуже приємні враження, справжній спеціаліст, хороша людина. Всім рекомендую.

відділення: Гінекологія

Діана 06-03-2024 Дякую, лікарю Марині Олександрівні , дуже дбайлива та компетентна у свої галузі

відділення: Гінекологія

Ольга 26-02-2024 Хочу поділитися своїми враженнями від візиту до лікаря-гінеколога в медичному центрі 'Оксфорд Медікал'. Я залишилася дуже задоволеною якістю та професіоналізмом наданої допомоги. Лікар виявила велику увагу до моїх проблем, уважно вислухала мої скарги та надала конкретні пояснення щодо лікування. Дякую за ваші роботу.

відділення: Гінекологія

Ксения 20-05-2021 Я хочу сказать, огромное спасибо за осмотр и за консультацию, я очень довольна доктором Сандулеса Лілія Василівна, по больше таких специалистов, она умна и грамотна, я первый раз получила хорошие емоции от посещение к гинекологу не смотря на свои проблемы.

відділення: Гінекологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом